Uczeń naszego liceum zdobywcą nagrody głównej Podkarpackiej Komisji Filmowej! Wyróżniony

Wychodząc naprzeciw akcji “Zostań w domu!”, Podkarpacka Komisja Filmowa we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzkim Domem Kultury, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej oraz Telewizją Polską SA Oddział w Rzeszowie w maju 2020 r. zaprosiła uczniów do udziału w „LABORATORIUM FILMOWYM”, w ramach którego uczestnicy mogli przygotować profesjonalne recenzje filmowe lub reżyserować i nakręcić film.

MICHAŁ GUZIOR, uczeń kl. IID Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim wybrał moduł konkursowy: „Filmy amatorskie”. Autorski film Michała pt. „Światłocień” zdobył nagrodę główną w kategorii: szkoły ponadpodstawowe.

O swojej pasji Michał mówi: „Odkąd pamiętam, zawsze interesowałem się filmami i ich tworzeniem. Konkurs, w którym wziąłem udział był świetną inicjatywą. Dzięki niemu, trudny czas kwarantanny mogłem wykorzystać na rozwijanie mojej pasji i umiejętności.”

Społeczność szkoły ogromnie gratuluje Michałowi nagrody oraz życzy dalszych sukcesów w realizowaniu pasji filmowej!

KADR Z FILMU I

KADR Z FILMU II