Komunikat Wyróżniony

Uroczystości 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim zaplanowane na 14 października tegoż roku nie odbędą się.

Dla społeczności naszego Liceum rok szkolny 2020/21 jest wyjątkowy.

Jest to 75 rok działalności naszej szkoły. Obchodzimy go pod hasłem „Nauka i wiedza czynią nas wolnymi”. W ramach jego obchodów na 14 października były zaplanowane główne uroczystości. Początkowo miały odbyć się w budynkach szkolnych  (jedynie Msza Św. w Kościele Miłosierdzia Bożego). Następnie tylko w budynku kościoła, gdyż on spełniał warunki wyznaczone przez Powiatową Stację Nadzoru Sanitarnego w Ropczycach na tego typu zgromadzenie. Również czas i program uroczystości został skrócony do 1,5 godziny. Zgoda władz na uroczystość wygasała z momentem ogłoszenia w powiecie strefy żółtej lub czerwonej.

Stało się. Nadszedł czwartek  8 października, kiedy to premier polskiego rządu ogłosił wprowadzenie od soboty (10 października) żółtej strefy w całym kraju. W związku z powyższym Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odwołał uroczystości planowane na 14 października.

Wyrażam wdzięczność ks. Biskupowi Edwardowi Białogłowskiemu, który miał przewodniczyć koncelebrze Eucharystii, ks. Dziekanowi Krzysztofowi Gacowi za gotowość goszczenia naszej społeczności w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, pani Podkarpackiej Kurator Oświaty Małgorzacie Rauch za patronat nad całorocznymi obchodami jubileuszowego 2020/2021 roku szkolnego. Wreszcie dziękuję Zarządowi Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i władzom miejskim Sędziszowa Małopolskiego za wszelką pomoc i życzliwość. Wyrazy wdzięczności  przesyłam też dla pana prof. dr. hab. Kazimierza Ożoga,  dr. hab. Ryszarda Maciołka, ks. prof. dr. hab. Michała Drożdża, dr. Jacka Magdonia za wysiłek przygotowania dyskusji panelowej. Wszystkim życzliwym naszej społeczności jeszcze raz dziękujemy.

Jednocześnie zapraszamy  do odwiedzania naszej strony internetowej, strony na koncie Facebook. Zapraszamy 14 października do oglądania nas w sieci, gdzie dostępne będzie przemówienie Dyrektora Liceum, pana Jana Flisaka oraz program artystyczny przygotowany przez młodzież.

Jeśli tylko sytuacja epidemiczna w naszym kraju się poprawi, z pewnością zaprosimy Państwa na obchody do naszej szkoły. Jednocześnie zachęcamy do uczestniczenia w życiu naszego Liceum poprzez media oraz spotkania on-line.

Jan Flisak

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim

Agnieszka Kędziora – Śmiałek

Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim

PS. Zachęcamy do oglądania programu autorskiego pana prof. dr. hab. Kazimierza Ożoga na antenie w TVP Rzeszów, pt.  „Moda na język polski” . Najbliższy odcinek już w najbliższą sobotę  o godz. 16.20.