Projekt społeczny realizowany przez uczniów „Topię się” Wyróżniony

(1 głos)

ZWOLNIENI Z TEORII

Trójka uczniów naszej szkoły: Marcelina Kazała, Izabela Jurzecka oraz Michał Guzior realizuje projekt „Topię się” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Polega on na nakręceniu filmu o tematyce związanej z problemami, z którymi coraz częściej muszą radzić sobie nastolatkowie, czyli chorobach psychicznych. Niestety, młodzi ludzie bardzo często zostają z tym problemem sami. Projekt ma wesprzeć wszystkich, dla których codzienność jest trudna, którzy nie radzą sobie z własnym życiem.

Uczniowie pomimo młodego wieku realizują projekt na bardzo wysokim poziomie. Uzyskali wsparcie nie tylko Pana Dyrektora Jana Flisaka, ale również nawiązali owocną współpracę z Burmistrzem Sędziszowa Małopolskiego oraz Starostą Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Pan Burmistrz Bogusław Kmieć oraz Pan Starosta Witold Darłak objęli projekt honorowym patronatem.

Reżyser filmu oraz aktorzy tworzą swoje dzieło od kilku tygodni, poświęcając na to każdą wolną chwilę, włącznie z niedzielą. Prace odbywają się pod opieką Pana prof. Przemysława Basaka.

Wszystkie osoby zapraszamy do zapoznania się z projektem. Wszelkie informacje można znaleźć na Facebooku #topiesie oraz Instagramie.