Nasza szkoła w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej kieruje się słowami swojego Patrona:

"Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy"

Szczególnie cenne dla naszej szkoły wartości, które wynikają z przesłania naszego patrona, i które przekazywane są uczniom to:

1.     Miłość
  2.     Prawda
  3.     Szacunek
  4.     Współdziałanie z innymi
  5.     Rozwój fizyczny
  6.     Rozwój intelektualny
  7.     Rozwój emocjonalna – osobowy
  8.     Rozwój estetyczny
  9.     Rozwój zmysłowy
  10.     Rozwój kulturowy
  11.     Rozwój społeczny
  12.     Rozwój moralny
  13.     Rozwój duchowy

STANDARDY EDUKACYJNE ABSOLWENTA
LICEUM GÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KS. PIOTRA SKARGI W SĘDZISZOWIE MŁP.

ABSOLWENT NASZEJ SZKOŁY:

•     Posiada wiedzę i umiejętności pozwalające mu na dalszą edukację lub podjęcie pracy zgodnie z jego możliwościami i aspiracjami.
  •     Rozumie potrzebę służby ojczyźnie, zna swoje miejsce i rolę w systemie obrony RP, zna podstawowe przepisy prawa.
  •     Dostrzega piękno przyrody i w sposób odpowiedzialny korzysta z zasobów środowiska naturalnego.
  •     Potrafi komunikować się w co najmniej jednym języku obcym.
  •     Zna swój organizm, potrafi zadbać o jego prawidłowy rozwój, preferuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną
  •     Zna i rozumie podstawowe dziedziny sztuki i wybrane teksty kultury , docenia potrzebę aktywnego udziału w życiu kulturalnym.