Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim - Strona głównaDzień Otwartych Drzwi i Pierwszy Dzień Wiosny w sędziszowskim liceum.
21 marca 2012 r. Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. otworzyło szeroko drzwi dla wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem go gimnazjalistów z okolicznych szkół. Z zaproszenia skorzystały zorganizowane grupy  uczniów z wychowawcami z Wielopola Skrzyńskiego, Iwierzyc, Czarnej Sędziszowskiej, Ropczyc-Witkowic, Ocieki, Kamionki, Zagorzyc Górnych, Sędziszowa Młp. W tym szczególnym dniu każdy członek społeczności liceum zaangażował się w jak najbardziej godne przyjęcie gości.

 

Od godziny 9-tej w szkole pojawiały się mniej lub bardziej liczne grupy gimnazjalistów. Mimo, że do godziny 14-tej na terenie obiektu przebywało oprócz niemal  500 licealistów i niemal takiej samej liczby odwiedzających, nie było zamieszania i tłoku. Każda z grup gości przebywająca w liceum średnio 2 godziny, dostosowała się do sugestii gospodarzy i zaplanowanego harmonogramu odwiedzin więc na przestrzeni 5-ciu godzin o różnych porach przybywała do szkoły. Gimnazjaliści, zwiedzanie z „przewodnikami” z klas 2e i 2f rozpoczynali zwykle od biblioteki  szkolnej, w której oprócz ekspozycji czytelniczych przygotowana była ciekawa wystawa obrazująca różnorodne zainteresowania uczniowskie. W salach lekcyjnych goście mieli okazję obejrzeć fragmenty ciekawych lekcji, poznać osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów obowiązkowych i zajęć pozalekcyjnych prezentowane przez starszych kolegów bądź nauczycieli. Prezentowano więc zwiedzającym filmy, pomoce dydaktyczne i wystawy w pracowni biologicznej, albumy i prace uczniowskie dotyczące patrona szkoły ks. Piotra Skargi i papieża Jana Pawła II w pracowni polonistycznej.

Bardzo interesującą wystawę popartą prezentacjami uczniowskimi, przygotowali nauczyciele języków obcych. W pracowni chemicznej uczniowie klasy 1f demonstrowali swoim młodszym kolegom ciekawe doświadczenia laboratoryjne. Pokazy doświadczeń z elektrostatyki oglądać można było w pracowni fizycznej, ponadto gospodarze tej sali lekcyjnej czyli uczniowie klasy 1b przedstawiali przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną „Szkoła widziana okiem pierwszoklasisty”. W pracowni nauki podstaw przedsiębiorczości goście obejrzeli   wykorzystanie platformy e – learningowej i prezentacje gry symulacyjnej „Wirtualny Doradca”. W pracowni geograficznej na gości czekały „słodkie” nagrody za udział w quizie tematycznym przygotowanym przez uczennice klasy 2e. Z dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających spotkały się pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez członków Szkolnego Związku Strzeleckiego „Strzelec”, co bardziej odważni wcielali się w role poszkodowanych. Przy okazji dobrej, wesołej zabawy poznawali tajniki tej ważnej umiejętności, którą powinien posiadać każdy człowiek.

Uczniowie działający w mediach szkolnych zaprezentowali kolekcję gazetek szkolnych LOkomitywa, opowiadali o swojej pracy i demonstrowali przygotowane przez siebie filmy i prezentacje multimedialne. Goście mieli również okazję spotkać się z członkami Licealnego Teatru Muzycznego, którzy dzielili się z nimi wrażeniami z pracy w tym szczególnym przedsięwzięciu szkolnym. Pełne ręce roboty w tym dniu mieli członkowie telewizji szkolnej, chcąc utrwalić na kliszach aparatów fotograficznych i na kamerze wszystkie atrakcje. W dwóch pracowniach szkoły, przygotowano punkty informacyjne, w których potencjalni pierwszoklasiści poznali ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji na rok szkolny 2012/2013, otrzymali foldery rekrutacyjne. Z wielką przyjemnością spędzili sporo czasu w hali widowiskowo-sportowej, gdzie od godziny 930 przy dźwiękach muzyki pod kierunkiem „wodzireja” odbywała się impreza rekreacyjno-sportowa z okazji Dnia Wiosny. Wspaniała zabawa połączona z aktywnością fizyczną wynikała z udziału w ciekawych konkurencjach; zawodach Sumo (uczestnicy występowali  w specjalnych, zabawnych skafandrach na odpowiednich dmuchanych materacach), rozgrywkach piłki nożnej – „Żywe Piłkarzyki”, turnieju siatkarskim drużyn mieszanych „Czar par”, w „skakance drużynowej”.

Zdecydowana większość uczniów szkoły w tym dniu dostosowała  strój do atmosfery i wystąpiła w ciekawych, kolorowych przebraniach, włączając się tym samym w konkurs na najbardziej kolorową grupę kibiców. Oprócz uczty duchowej przygotowano „coś” dla ciała. W obejściu szkoły znajdował się „punkt grillowania” serwujący smaczne kiełbaski a zapach świadczący o tych smakołykach za sprawą wiosennego wiatru, dostawał się także do wnętrza budynku szkolnego. Mamy nadzieję, że czas spędzony tego dnia w liceum był ciekawą formą nauki i rozrywki dla wszystkich gości.

12 marca przy okazji udziału w musicalu „Nędznicy” w szkole gościliśmy również uczniów z Gimnazjum z Ostrowa.

Społeczność szkolna liceum bardzo serdecznie dziękuje Państwu Dyrektorom, Wychowawcom, Nauczycielom Gimnazjów za  umożliwienie swoim uczniom udziału w „Dniu Otwartym” w naszej szkole.


hsz


 

 

Rekrutacja

Sukcesy absolwentów

Współpraca międzynardowa

Film promocyjny

Znajdź nas na Facebooku już wkrótce Liceum na www.nk.pl Podążaj za twitterem

LIPDUB

Najnowsze galerie