kredyty bez bik

Polsko-niemieckie warsztaty filmowo-fotograficzne

W dniach 11 - 17 października 2015 pięcioro maturzystów z sędziszowskiego LO uczestniczyło w polsko-niemieckich warsztatach filmowo-fotograficznych organizowanych przez Fundację im. ks. Siemaszki w Krakowie.  Był to program wymiany realizowany w ramach dotacji z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Sędziszowskie LO reprezentowały Joanna Szczepkowicz, Aleksandra Charchut i Adrianna Plezia z kl. III C oraz z kl. III D Kamil Wierciński i Alicja Kisiel.  Spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej skupiało się wokół 70 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.  Uczestnicy zwiedzili między innymi Muzeum Fabryki Schindlera oraz Monowice / Monowitz – nieco zapomnianą część obozu w Auschwitz. Czas wolny od warsztatów przeznaczony był na aktywne poznawanie Krakowa, gry miejskie i integrację.  Językiem warsztatów był angielski. Efektem końcowym programu wymiany będzie międzynarodowa wystawa prezentowana w Niemczech i w Polsce, obejmująca zdjęcia i prace plastyczne uczestników oraz nagrane materiały wideo. W sędziszowskim LO będzie można obejrzeć ją w styczniu i lutym 2016.

 

- See more at: http://www.losedziszow.edu.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=487:polsko-niemieckie-warsztaty-filmowo-fotograficzne&Itemid=1355#sthash.HtoKbMFr.dpuf