kredyty bez bik

AIESEC' 2016 w LO w Sędziszowie Młp. - Brazylia, Indie, Chiny

W ostatnim tygodniu stycznia 2016 w sędziszowskim liceum zagościli studenci - wolontariusze z Indii, Chin i Brazylii, by zaprezentować uczniom w języku angielskim wiele ciekawych informacji o swoich krajach, kulturze, tradycjach i zwyczajach. Studenci byli goszczeni w domach uczniów liceum i przez tydzień prowadzili zajęcia z młodzieżą LO. W jednym dniu dodatkowo prowadzili zajęcia z uczniami w Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Sędziszowie Młp.

SIMRAN KAUR DHANOA (23 lata) – studentka z Indii, z miasta Chandigarh nazywanego „Pięknym Miastem” przygotowała prezentację o geografii swojego kraju, kulturze, o pikantnej kuchni, o przemyśle filmowym w Bombaju znanym jako Bollywood. Uczniowie oglądali tańce hinduskie oraz przymierzali sari przywiezione przez Simran. O Polsce Simran mówi: „To naprawdę piękny, barwny kraj. Ludzie są niezwykle mili i chętnie pomagają innym.” Simran zwiedziła już Kraków i Rzeszów, największe wrażenie zrobiły na niej architektura i czystość polskich miast oraz to, jak bardzo różnią się liczebnością mieszkańców od przeludnionych miastach w Indiach.

BIYING CHEN (19 lat) – studentka z Foshan (Chiny) prowadziła dla uczniów prezentację o historii Chin, tradycjach, modzie, nowoczesnych technologiach, modyfikowanej żywności oraz chińskiej kaligrafii: uczniowie uczyli się rozpoznawać chińskie znaki i pisać czarnym tuszem i pędzelkiem. Swoje wrażenia z pobytu w LO w Sędziszowie Młp. Biying opisuje bardzo pozytywnie: „Panuje tu bardzo życzliwa atmosfera, uczniowie mogą też zachowywać się znacznie bardziej swobodniej, niż w chińskiej szkole, gdzie wszystkich uczniów obowiązują mundurki i krótkie włosy.” Jej ulubione danie w Polsce to placki ziemniaczane i pierogi.

JOSE ROBERTO SAVIETTA JUNIOR (20 lat) – student z Compinas w Brazylii opowiadał na lekcjach o przyrodzie swojego kraju i kulturze, historii i sytuacji politycznej. Uczniowie poznawali różne rodzaje muzyki brazylijskiej, oglądali fragmenty karnawału w Rio de Janeiro i koncertów samby. Jose mówi o Polsce : „to ciekawy kraj o pięknej kulturze i niezwykłych krajobrazach. W Polsce mieszkają bardzo ładne dziewczyny! W Sędziszowie Młp. poznałem nowych przyjaciół, z którymi spędziłem dużo czasu po zajęciach.”

Dla uczniów LO jest to już czwarte spotkanie z wolontariuszami z AIESEC, równie ciekawe jak poprzednie. Z chęcią więc zaprosimy do naszej szkoły gości za rok.

Składamy też ogromne podziękowania rodzinom uczniów: Melanii Popek z kl. I C, Eweliny Golon i Piotra Ochała z kl. II AB za udzielenie gościny wolontariuszom AIESEC. 

- See more at: http://www.losedziszow.edu.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=504:aiesec-2016-w-lo-w-sedziszowie-mlp-brazylia-indie-chiny&Itemid=1355#sthash.QRwZZRwy.dpuf