kredyty bez bik

W dniach 11 - 17 października 2015 pięcioro maturzystów z sędziszowskiego LO uczestniczyło w polsko-niemieckich warsztatach filmowo-fotograficznych organizowanych przez Fundację im. ks. Siemaszki w Krakowie.  Był to program wymiany realizowany w ramach dotacji z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Kliknij aby otworzyćW ramach projektu Comenius "Gastronomic Wonders Through Europe" uczestnicy wspólnie przygotowali książkę projektową.

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

realizowanego ze środków Unii Europejskiej w programie: Comenius Partnerskie Projekty SzkółUczenie się przez całe życie (LLP - The Lifelong Learning Programme)

Międzynarodowy projekt związany z poznawaniem kulinarnych cudów Europy trwa od 01.08.2013 do 31.07.2015 roku. Oprócz sędziszowskiego LO w projekcie uczestniczą 4 partnerskie szkoły średnie: z Liege (Belgia), z Mealhady (Portugalia), z Kirsehir (Turcja) i Vilkaviskis (Litwa). Projekt, na który każda ze szkół otrzymała po 20.000 euro pozwolił na realizację zadań takich jak: wizyty, działania online, ankiety, plakaty, prezentacje multimedialne, ulotki, pocztówki, kalendarze, słowniczek i wspólna książka projektowa zawierająca wspomnienia, fotografie, przepisy kulinarne, opinie, komentarze uczestników i świadków realizacji projektu.

W dniach  1 - 9 sierpnia 2015 cztery uczennice z klasy I CF  z panią prof.  A. Homa wzięły udział w wakacyjnym  spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE.  Spotkanie to odbyło się na Teneryfie, a uczestnicy przybyli z 6 krajów: z Hiszpanii, Niemiec, Polski, Czech, Rumunii i Grecji. Projekt realizowany był w programie Erasmus+ i finansowany ze środków Unii Europejskiej.           

W sierpniu 2015 cztery uczennice z klasy I DF pod opieką pani prof. Aldony Homy wezmą udział wakacyjnym  spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE.  Odbędzie się ono w dniach 01.-09.08.2015  w  SANTA CRUZ pod nazwą CITY BOUND TENERYFA.