kredyty bez bik

W dniach  1 - 9 sierpnia 2015 cztery uczennice z klasy I CF  z panią prof.  A. Homa wzięły udział w wakacyjnym  spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE.  Spotkanie to odbyło się na Teneryfie, a uczestnicy przybyli z 6 krajów: z Hiszpanii, Niemiec, Polski, Czech, Rumunii i Grecji. Projekt realizowany był w programie Erasmus+ i finansowany ze środków Unii Europejskiej.           

realizowanego ze środków Unii Europejskiej w programie: Comenius Partnerskie Projekty SzkółUczenie się przez całe życie (LLP - The Lifelong Learning Programme)

Międzynarodowy projekt związany z poznawaniem kulinarnych cudów Europy trwa od 01.08.2013 do 31.07.2015 roku. Oprócz sędziszowskiego LO w projekcie uczestniczą 4 partnerskie szkoły średnie: z Liege (Belgia), z Mealhady (Portugalia), z Kirsehir (Turcja) i Vilkaviskis (Litwa). Projekt, na który każda ze szkół otrzymała po 20.000 euro pozwolił na realizację zadań takich jak: wizyty, działania online, ankiety, plakaty, prezentacje multimedialne, ulotki, pocztówki, kalendarze, słowniczek i wspólna książka projektowa zawierająca wspomnienia, fotografie, przepisy kulinarne, opinie, komentarze uczestników i świadków realizacji projektu.

W dniach 19-25.04.2015 odbyło się piąte międzynarodowe spotkanie młodzieży w ramach projektu Comenius „Gastronomic Wonders Through Europe”. Spotkanie miało miejsce w Portugalii w szkole średniej w Escola Secundaria da Mealhada. Z sędziszowskiego LO udział wzięło 7 uczniów wraz z koordynatorką  projektu  p. Aldoną Homa,  p. Anną Dziura oraz p. dyrektor LO Lucyną Doroba. Oprócz polskiej grupy szkoła portugalska gościła też partnerów z Turcji, Belgii i Litwy. Jak zawsze program spotkania związany był  z poznawaniem kultury, tradycji i kuchni odwiedzanego kraju.

W sierpniu 2015 cztery uczennice z klasy I DF pod opieką pani prof. Aldony Homy wezmą udział wakacyjnym  spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE.  Odbędzie się ono w dniach 01.-09.08.2015  w  SANTA CRUZ pod nazwą CITY BOUND TENERYFA.

 

 

W dniu 25 marca 2015 w ramach współpracy z AFS Global Citizens Poland gościł w naszym liceum Rodrigue Rabier  z Francji. Dwudziestoletni student Roro przebywa w tym roku w Krakowie jako koordynator wymian międzynarodowych AFS. Do naszej szkoły przyjechał po raz drugi, tym razem po to, by opowiedzieć o swoim kraju, o ciekawych miejscach, stylu życia, potrawach oraz historii swojego kraju. Na koniec spotkania Rodrige  zaśpiewał dla uczniów "Aux Champs Elysées".  Serdecznie dziękujemy!