kredyty bez bik

Do sędziszowskiego LO uczęszczałem w latach 2012-2015. Uczyłem się na profilu o rozszerzonej: matematyce, geografii i j. angielskim. Czasy liceum wspominam bardzo przyjemnie ze względu na wiele ciekawych aktywności jakie oferuje ta szkoła, np. Licealny Teatr Muzyczny, którego członkiem byłem w roku szkolnym 2013/2014. Sędziszowski ‘ogólniak’ bierze również udział w wielu projektach wymian i współpracy międzynarodowych.

Na profilu menadżerskim poszerzyłem swoją wiedzę o geografii jak i również moje umiejętności matematyczne, dzięki czemu bez problemu zdałem maturę. Ponadto wysoki poziom nauczania j. angielskiego wsparty dodatkowymi zajęciami oraz możliwością sprawdzenia się w praktyce(projekty międzynarodowe) pomogły mi w zdaniu matury z j. angielskiego na bardzo wysokim poziomie zarówno w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym. Dzięki bardzo dobrym wynikom z matury zostałem przyjęty na „University of West London” gdzie obecnie studiuje kierunek „Airline and Airport Management” i poszerzam swoje zainteresowania.

Wszystkim uczniom zastanawiającym się nad wyborem szkoły średniej gorąco polecam Sędziszowskie LO !

Nazywam się Patrycja Kopala. Uczęszczałam do Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. w latach 2013 -2016. Wybierając to liceum, miałam nadzieję, że znajdę tutaj odpowiedź na pytanie to, co mogłabym robić w przyszłości. Nie zawiodłam się. Zaangażowanie i poświęcenie nauczycieli umożliwiło mi dobre przygotowanie się do matury, czego skutkiem jest to, że mogę studiować na wymarzonym przeze mnie kierunku studiów, jakim jest pielęgniarstwo.  Atmosfera panująca w liceum sprzyjała również nawiązywaniu nowych znajomości i przyjaźni. Z liceum zachowałam także wiele miłych wspomnień z różnych klasowych uroczystości, wycieczek jak i również wspólnie organizowanych przedsięwzięć. Polecam tą szkołę!

 

 

 

 

 

 

Anna Kazior:

1.    Jak wspominasz czas spędzony w szkole?

Czas, który spędziłam w sędziszowskim liceum mogę nazwać najlepszym w moim życiu. Wspominam go bardzo miło. Poznałam wielu ciekawych, życzliwych ludzi, a także osiągnęłam wiele umiejętności, które z pewnością przydadzą mi się w przyszłości. W szkole panuje miła i przyjazna atmosfera, dlatego każdy czuje się w niej swobodnie.

 Nazywam się , uczyłam się w klasie biologiczno-chemicznej. Sędziszowskie liceum ukończyłam w 2016 roku pomyślnie zdana maturą. Do ostatniego momentu nie byłam pewna, którą szkołę średnią wybiorę. Na LO w Sędziszowie Młp. zdecydowałam się w zasadzie bez przekonania. Teraz z perspektywy czasu wiem, że był to najlepszy możliwy wybór. Podczas nauki w sędziszowskim liceum należałam do Licealnego Teatru Muzycznego, który jest jednym z najwspanialszych źródeł moich licealnych wspomnień. Miałam również przyjemność brać udział w Festiwalach Piosenki Obcojęzycznej i konkursach historycznych organizowanych przez 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich. Niezastąpieni profesorowie, którzy wymagali, ale i wspierali, oraz przyjaciele, których nie sposób zapomnieć. Wszyscy ludzie w tej szkole tworzą atmosferę, której nikt i nic nie jest w stanie zastąpić. Obecnie studiuje pielęgniarstwo na Uniwersytecie Rzeszowskim i z pewnością mogę powiedzieć, że gdybym miała jeszcze raz wybierać szkołę średnią, nie zawahałabym się ani przez chwilę, wybrałabym LO w Sędziszowie!

 

 

 

 

 

Nazywam się Iwona Ferfecka i jestem absolwentką Sędziszowskiego Liceum. W maju 2016 roku napisałam maturę kończąc moją licealną przygodę. Liceum to dla mnie zarówno czas nauki, ale przede wszystkim wspaniali ludzie, których poznałam, serdeczni nauczyciele oraz niezwykła atmosfera, w której było mi dane spędzić trzy lata. Stworzenie cudownej nici porozumienia pomiędzy uczniami a gronem pedagogicznym było dużym wyzwaniem, które się naprawdę udało. Każdy z nas zawsze mógł liczyć na pomoc i zrozumienie, co też dawało duży komfort nauki. Obecnie studiuję Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz zaocznie uczę się w zakresie administracji. Dzięki nauce w liceum wiem, co chce robić w życiu oraz to, że gdybym mogła, wybrałabym jeszcze raz Sędziszowskie Liceum.  

 

 

 

 

Sędziszowskie Liceum udowadnia, że to ludzie odgrywają największą rolę. Dzięki tej szkole mogłem rozwijać swoje zainteresowania. Mówię nie tylko o tych związanych z przedmiotami szkolnymi. Wymiany międzynarodowe, praca na rzecz Licealnego Teatru Muzycznego oraz różne zajęcia pozalekcyjne umożliwiły mi wszechstronny rozwój, przełamanie bariery językowej oraz zawiązanie przyjaźni na całe życie. Wysiłek się opłacił, bez problemu dostałem się na farmację na Uniwersytecie Jagiellońskim. Bardzo dobrze wspominam czas spędzony w tej szkole.

 

 

 

 

 

Uczęszczałem do klasy o profilu menadżerskim (mat-geo-ang) w latach 2012-2015. Uważam, że jednym z najistotniejszych atutów szkoły jest skłanianie młodego człowieka do aktywnego trybu życia. W mojej ocenie – sędziszowskie liceum stanęło w pełni na wysokości zadania. Można się tu realizować na wielu płaszczyznach: sportowej, artystycznej, naukowej… Nie ważne którą się wybierze, ważne żeby COŚ robić! LO w Sędziszowie nie jest ogromną szkołą, w której każdy może pozostać anonimowy, lecz tworzy niemalże rodzinną atmosferę sprzyjającą również nauce.

Największym projektem w jakim brałem udział była współpraca pięciu szkół z: Polski, Belgii, Turcji, Portugalii oraz Litwy, w ramach której spędziłem tydzień w Belgii oraz przez taki sam okres czasu gościłem u siebie kolegę z Portugalii. Grając na gitarze uczestniczyłem w wielu konkursach i prawie każdej akademii szkolnej.

W pamięci utkwiły mi również lekcje z j. angielskiego prowadzone w komfortowych warunkach (12 osób w grupie) oraz dodatkowe zajęcia z matematyki, dzięki którym bardzo dobrze zdałem maturę. Pozwoliło mi to rozpocząć studia na kierunku „Lotnictwo i kosmonautyka” na Politechnice Rzeszowskiej. Obecnie dostałem się na specjalność „pilotaż” i czekam na rozpoczęcie szkolenia w powietrzu.

Dlatego każdemu, kto jeszcze nie zdecydował, w 100% polecam sędziszowskiego ogólniaka!

Byłam uczennicą sędziszowskiego Liceum w latach 2013-2016 i śmiało mogę stwierdzić, że był to dobrze spędzony czas. Wybrałam profil menadżerski z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim i uważam, że był to dobry wybór, ponieważ te przedmioty zdawane na maturze liczą się do rekrutacji na większość kierunków na studia. Po maturze zdecydowałam aplikować na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na "świeży" kierunek - logistykę międzynarodową. Dzisiaj mile wspominam moją klasę i wychowawczynię panią Annę Dziurę, która świetnie przygotowała mnie do matury z języka angielskiego. Ponadto, dobre wyniki z matury zawdzięczam Pani Dyrektor Lucynie Dorobie, pani Jolancie Ziobro oraz pani Iwonie Flis. W trakcie nauki w Liceum miałam okazję wziąć udział w wymianie zagranicznej do Portugalii i jest to jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu.

Jeśli miałabym jeszcze raz wybierać średnią szkołę, bez wątpienia byłoby to Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim, ponieważ panuje tu świetna atmosfera, poziom nauczania jest wysoki oraz można rozwijać swoje pasje (np. dziennikarskie, aktorskie).

 

 

Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. ukończyłam w roku 2008 na profilu językowym. Wszystkie lata spędzone w liceum wspominam szczególnie milo, przede wszystkim za sprawa klasy D oraz wyjątkowej wychowawczyni Pani Anny Dziura. To właśnie dzięki wysokim umiejętnościom i kwalifikacjom Pani Ani mogłam bez obaw wyjechać do Stanów Zjednoczonych i kontynuować naukę w języku angielskim. Ogromnie jestem dumna, że lata spędzone w sędziszowskim liceum przygotowały mnie do studiowania w innym kraju i odnalezienia pasji życiowej.

W William Rainey Harper College ukończyłam ‘Dental Hygiene Program’ i wraz z otrzymaną licencja jako ‘Registered Dental Hygienist’ mogłam rozpocząć karierę zawodowa w klinice. Obecnie kontynuuję naukę na Old Dominion University w Virginia na kierunku ‘Bachelor of Science in Dental Hygiene to Master of Science’.

Zdecydowanie mogę polecić innym uczniom naukę w sędziszowskim liceum gdyż można uzyskać tam wysoki poziom przygotowania do matury i na studia, rozwijać swoje zainteresowania, poznać wspaniałych ludzi zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów, a czas spędzony w tej szkole pozostawia na zawsze moc miłych wspomnień.

Od 2013 roku jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Małopolskim. Bez wątpienia trzy lata w tej szkole były ogromną przygodą, która wiele mnie nauczyła.  Czasy liceum były dla mnie ostatnią prostą beztroskiego życia. Teraz studiuje zaocznie na kierunku Finanse i Rachunkowość w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Oprócz tego pracuje. Dzięki dążeniom nauczycieli, zdobyta przeze mnie wiedza wciąż się przydaje i owocuje na studiach.

Pozytywnie wspominam swoją klasę, czyli  biol-chem. Przez czujne oko nauczycieli, którzy sprytnie zauważyli, że w naszej klasie jest sporo osób, które lubią się uczyć, nacisk był kładziony nie tylko na biologie i chemie, ale na całą resztę. Nigdy nie pomyślałabym wtedy, że przedmioty niezwiązane z maturą, biologią i chemią przydadzą mi się w dalszej edukacji. A jednak ! W liceum to nauczyciele oceniali mnie, teraz role się odwróciły i to ja mogę ocenić nauczycieli. Na jaką ocenę ?... Oczywiście na 5 ! Szczególnie mile wspominam historie z Panem Profesorem Lachem

 Szkoła to nie tylko zimne mury, ale ludzie którzy ja tworzą,  imprezy, które można wspominać do końca życia, zawody sportowe, konkursy, wycieczki. Krótko mówiąc, fajnie było!