kredyty bez bik
Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska

Ukończył Liceum  Ogólnokształcace w Sędziszowie oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Karierę zawodową rozpoczął w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., w lutym 1994 roku, jako specjalista w Dziale Zakupów, po czym w tym samym roku został awansowany na menadżera jednej z sekcji tego działu. W roku 1996 roku został szefem Działu Zakupów i odpowiadał za wszystkie zakupy Spółki, zarządzając rocznym budżetem sięgającym ponad 200 mln dolarów.
 

W maju 1997 roku został Sekretarzem Spółki i szefem Działu Prawnego firmy.

Główne zadania realizowane na tym stanowisku to zarządzanie ryzykiem prawnym spółki, doradztwo prawne dla Zarządu i Rady Nadzorczej, kontakty z Giełdą Papierów Wartościowych i Komisją Nadzoru Finansowego oraz współpraca z działem prawnym głównego inwestora spółki (Goodyear Tire & Rubber Co).
W maju 1999 roku objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i jednocześnie został powołany przez Radę Nadzorczą do pełnienia funkcji członkiem Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie długoterminowej strategii spółki, kompleksowej strategii sprzedaży oraz za współpracę z organizacjami sprzedażowymi firmy Goodyear w Europie.

Swoją naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. P. Skargi rozpoczęłam w 2005 roku, wybierając profil menadżerski, z rozszerzoną matematyką, angielskim oraz geografią. Byłam pewna swojego wyboru ponieważ te przedmioty zdawane na maturze, brane są pod uwagę w większości rekrutacji na studia, a dobrze zdane gwarantują dostanie się na wymarzony kierunek. Do tej pory profesorowie Alfreda Sura, Lubow Ozimbłowska, Krzysztof Bajor i Jacek Magdoń należą do grona ulubionych i najbardziej cenionych nauczycieli, dzięki którym zdałam dobrze maturę, a przez sposób w jaki nauczali zaszczepili we mnie miłość do tych przedmiotów. Tak przygotowana mogłam startować w rekrutacji na Krakowski Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie dostałam się na nowo otwarty kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, podejmujący dziedziny gospodarki światowej, handlu zagranicznego i ekonomii biznesu międzynarodowego, przygotowujący do pracy w przedsiębiorstwach międzynarodowych i wielu innych. Na tego typu kierunkach szczególny nacisk kładzie się na wiedzę matematyczną, geograficzną i oczywiście obcojęzyczną, którą warto szlifować od najmłodszych lat. Znajomość angielskiego pozwoliła mi aplikować na wyjazd zagraniczny i aktualnie studiuje Ekonomię na Uniwersytecie Corvinus w Budapeszcie. Uważam, że warto wybierać kierunki studiów, które oferują wymiany studenckie i praktyki zagraniczne w programach Erasmus, Ceepus czy Double Diploma, gdyż daje to szanse na zdobycie nowego doświadczenia, poszerzenie wiedzy, poznanie ludzi z każdego zakątka świata i niezapomniane wspomnienia. Szczerze polecam wybór sędziszowskiego Liceum, w którym zawsze panuje świetna atmosfera a grono profesorskie doskonale zna wymagania maturalne i oferując dodatkowe fakultety dokładnie przygotowuje uczniów do egzaminu dojrzałości, który jest  drzwiami do dalszej edukacji. Dalej można już tylko przebierać w możliwościach, które oferują uczelnie i wykorzystywać je do kształtowania i uatrakcyjniania swojej sylwetki absolwenta na rynku pracy.
 
Jestem studentem Inżynierii Materiałowej na wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Do CERN-u dostałem się już po pierwszym roku studiów na 5 miesięczny staż, który jest pierwszą z możliwych form kontaktu z tą organizacją. Jest to Europejska Organizacja Badań Jądrowych znajdująca się w Genewie na granicy Francji i Szwajcarii. Najbardziej rozpoznawalna jest ona z eksperymentu LHC oraz ze stworzenia języka HTML. Moja praca skupiona jest wokół projektu ITER. Jest to druga najdroższa na świecie inwestycja naukowa po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Będzie to największy na Ziemi reaktor termojądrowy, w którym przeprowadzane będą próby kontrolowanej fuzji jąder atomowych. Głównym tematem naszych badań jest sprawdzenie jakości materiałów z których zostaną wykonane poszczególne elementy reaktora i kwalifikacja połączeń między tymi elementami. Moja obecność tutaj to niepowtarzalna okazja do nabycia nieprzeciętnego doświadczenia, kontaktu z profesjonalnym sprzętem

i zawodowym językiem angielskim. Jest to również jedyna w swoim rodzaju okoliczność do poznania nowych ciekawych ludzi oraz zobaczenia bardzo interesujących miejsc.
Mój przykład pokazuje, że ukończenie sędziszowskiego liceum może być przepustką do bardzo ciekawej przyszłości. Umiejętności nabyte w tej szkole  tj. posługiwanie się językiem angielskim, przedsiębiorczość, umiejętność podejmowania wyzwań pozwala mi na łatwe odnalezienie się w nowej dla mnie rzeczywistości. Teraz – z perspektywy minionego od zadania matury czasu – mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że sędziszowskie liceum dało mi bardzo dobre podstawy do dorosłego życia.
 
LO w Sędziszowie wybrałem dlatego, że ma dobry poziom nauczania. Bardzo dużo ludzi z mojego otoczenia szło do innych szkół. Ja wybrałem tą szkołę bo moja mama i jej siostry tam chodziły. LO w Sędziszowie jest bardzo blisko osiedla Młodych więc miałem bardzo blisko, nie chciało mi się dojeżdżać... Same dobre mam wspomnienia. To były najlepsze czasy w moim życiu. Później po LO idziesz już w wielki świat a Liceum zawsze pozostaje w pamięci. Pamięta się nauczycieli i wszystkich tych ludzi których spotykało się codziennie na korytarzu. Pamiętam jak siedzieliśmy na schodach głównych i zawsze rozmawialiśmy ze znajomymi. Pozdrawiam.
 
Szkoła godna polecenia!!!
 
 
 
 
 

 
Liceum w Sędziszowie było jednym z najlepszych wyborów na ścieżce mojej edukacji. Życzliwość nauczycieli oraz innych pracowników szkoły umożliwiła mi rozwijanie nie tylko moich planów związanych z edukacją, ale także moich hobby, jakim jest śpiew oraz sfera artystyczna. Na zawsze zapamiętam konkursy, podczas których reprezentowałem sam lub z przyjaciółmi Liceum oraz atmosferę podczas przygotowań do nich. Pomoc nauczycieli było wtedy bardzo potrzebna, a na jej brak nigdy nie mogłem narzekać.

Z przyjemnością wspominam również epizod w Licealnym Teatrze Muzycznym który jest fenomenalnym przedsięwzięciem. W naszym "ogólniaku" poznałem mnóstwo przyjaciół, z którymi w dalszym ciągu mam kontakt, choć rozjechaliśmy się po całym kraju, szukając choć trochę podobnej "licealnej atmosfery" w szkołach wyższych. Ale czy to możliwe? Myślę, że to, co było w sędziszowskim Liceum, nigdy się nie powtórzy. Z przykrością opuściłem progi ogólniaka jako absolwent, ale chętnie do niego powracam. p.s. Kamil pozdrawia Pana Grzegorza Pacha.
 
Bardzo miło wspominam licealny czas, to właśnie tu odkryłem to co chcę w życiu robić, świetnie przygotowałem się zarówno do matury, jak i studiów. Dzięki ogromnej ilości zajęć pozalekcyjnych, mogłem spróbować swoich sił w różnych dziedzinach. Miło wspominam wyjazdy do laboratoriów na Politechnikę Rzeszowską. Teraz bez problemu odnajduję się na uczelni i brnę do przodu?
 
Gdybym mógł jeszcze raz wybrać liceum, na pewno byłoby to liceum w Sędziszowie!
 
 
 
 
Najlepsze lata szkolne przeżyłem w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp. Klimatu, który tam panuje, nie mógłbym porównać ani do swoich czasów ze szkoły podstawowej ani do uczelni. To tutaj podczas każdej długiej przerwy, a także po lekcjach zostawaliśmy aby grać w piłkę nożną. Organizowaliśmy pozalekcyjne mecze z reprezentantami technikum. To tutaj moje poglądy zderzały się z innymi oraz, co za tym idzie, kształtowały się. Przyjaźnie zawarte w tym okresie trwają aktywnie do dnia dzisiejszego. Wymagania stawiane przez nauczycieli zaowocowały w późniejszej edukacji oraz w życiu codziennym, choć przyznam, że nie były wtedy tak doceniane. Szczególnie stresowałem się lekcjami matematyki:) Jestem wdzięczny nauczycielom za pomoc oraz ich wyrozumiałość, szczególnie dla mojego ówczesnego stylu ubierania. Ilość wydarzeń kulturalno – sportowych, osiągnięcia uczniów oraz sam wygląd zewnętrzny pokazują, że ta szkoła nie stoi w miejscu lecz stara się dostosowywać do coraz więcej wymagających czasów i samych uczniów. Szczerze z uśmiechem będę wspominać czasy licealne i czekam na tzw. „zjazd roczników”. Aktualnie dzięki uprzejmości pani dyrektor mogę reklamować i zachęcać uczniów do udziału w różnych inicjatywach społecznych organizowanych przez Grupę Twórczą ANIMUS (np. zbiórki, koncerty charytatywne).
 
Pobyt w naszym liceum wspominam bardzo pozytywnie. Dla wielu ten czas to najlepszy okres w życiu. Dla mnie osobiście najmilszym wspomnieniem jest udział w szkolnym musicalu, bo mogłam wówczas przeżyć niesamowitą przygodę ze sztuką w towarzystwie wspaniałych ludzi. Cudowne chwile spędziłam również na treningach i występach szkolnego koła cheerleaders. Zatem szkoła ta, oprócz rzetelnego przekazywania wiedzy, pozwala ludziom realizować swoje pasje. Ponadto w naszym liceum zawsze panowała miła atmosfera, a wielu nauczycieli (i nie tylko) wspominam nadto przyjaźnie.
 

Jeśli miałbym ponownie wybierać, w jakim liceum chcę ponawiać naukę bez zastanowienia wybrałbym LO w Sędziszowie Młp. Rozwinąłem tam swoje skrzydła. Z gościa, który niczym nie wyróżniał się od innych, nie mającym większych zainteresowań stałem się kimś zauważalnym. Strzelec, aktor, uczestnik wielu konkursów, członek telewizji LO… mógłbym tak jeszcze długo wyliczać. Bez dwóch zdań nie ma lepszej szkoły od tej w Sędziszowie. A przy tym wszystkim panuje w niej rodzinna atmosfera wśród nauczycieli i przyjaciół.

Wybierzcie LO w Sędziszowie Małopolskim, a nie pożałujecie.

 

 

 

 

Bardzo miło wspominam czas spędzony w liceum. Szkoła ta jest naprawdę przyjaźnie nastawiona dla uczniów. Najchętniej wróciłbym się do pierwszej klasy. ? Uważam, że musicale to super pomysł samorealizacji uczniów.

A pozytywna atmosfera szkoły sprzyja wszystkim.