Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Tygrzyk” Wyróżniony

W środę 11 marca 2020 r., 10 uczniów z klasy 2a i 2b przystąpiło do I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Tygrzyk”. Zadaniem uczestników pierwszego etapu Konkursu było rozwiązanie testu on-line dotyczącego zagadnień z jednego, wybranego przedmiotu przyrodniczego, w tym przypadku geografii. Podczas tych naukowych zmagań zawodnicy musieli wykazać się specjalistyczną wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych dotyczącą wnętrza Ziemi i procesów endogenicznych.

Spośród 320 osób (119 uczniów szkół podstawowych i 201 uczniów szkół ponadpodstawowych), które przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego Tygrzyk, do II etapu zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskali co najmniej: 70 procent (na 100 możliwych do zdobycia) w przypadku „POZIOMU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH” to jest 40 uczniów (z 201 osób). Z naszego Liceum są to: Dominika Lepak z klasy 2a oraz Agnieszka Mech z klasy 2a.

Olbrzymie gratulacje!!!

mgr Iwona Flis