Licealiści w grodzie Kraka.

10 stycznia uczniowie klas 3c i 2a z posiłkami z kilku innych klas, wybrali się wraz z opiekunami panią Aldoną Homą, Anną Rozwadowska i Agnieszką Kędziorą-Śmiałek do Krakowa. Wycieczka była dla uczniów okazją do realizacji kolejnego zadania w ramach projektu Erasmus+ “Zrównoważony rozwój przeciw marnowaniu żywności”. W różnych sklepach spożywczych i punktach gastronomii na terenie Starego Miasta uczniowie badali, które produkty spożywcze stanowią najczęściej odpady, co przedsiębiorcy robią z odpadami żywnościowymi i jak starają się redukować ich ilość. Przed rozpoczęciem zwiedzania Starego Miasta, uczniowie zatańczyli u podnóża wzgórza wawelskiego. Wspólna zabawa integracyjna wprawiła wszystkich w doskonały humor. Po wizycie na Wawelu, udali się traktem królewskim na Rynek Główny. Obowiązkowym punktem wycieczki była oczywiście wizyta u naszego patrona ks. Piotra Skargi. W krypcie uczniowie zostawili gorące modlitwy i prośby, po czym poszli oglądać witraże Wyspiańskiego oraz szopki krakowskie w kościele franciszkanów. A po południu czekała nas wizyta w Teatrze Bagatela. Oglądaliśmy spektakl utrzymany w komediowo – farsowym charakterze, pt. „ Odlotowe narzeczone”. W doskonałych nastrojach, po owocnych badaniach, wróciliśmy wieczorem do Sędziszowa Młp kl utrzymany w komediowo – farsowym charakterze, pt. „ Odlotowe narzeczone”. W doskonałych nastrojach, po owocnych badaniach, wróciliśmy wieczorem do Sędziszowa Młp.