Włoscy goście w LO w Sędziszowie Młp.

(1 głos)

W czwartek 25 maja 2017 dwóch włoskich uczniów NICOLA FARINA z Verony oraz CRISTIAN MORETTI z Mediolanu, którzy realizują program wymiany rocznej w Polsce, odwiedzili sędziszowskie LO.

Uczniowie przebywają w Polsce od września, ale podczas spotkania zaskoczyli wszystkich niezwykle biegłą znajomością języka polskiego, jaką zdobyli w ciągu tych kilku miesięcy.  Opowiadali o tym, jak wiele różnic kulturowych ich zaskoczyło oraz jakie stereotypy udało im się obalić.

Przedstawili też prezentację o Włoszech na wesoło oraz zachęcali młodzież do udziału w wymianie międzykulturowej American Fields Service, do goszczenia i wyjazdów. W prowadzeniu prezentacji wspierała ich absolwentka Ewelina Golon, wolontariuszka AFS.

W naszej szkole program wymiany AFS trwa nieprzerwanie od roku 2013 i nadal będzie kontynuowany.