Wizyta w szkole Biskupa Rzeszowskiego

24 kwietnia 2017 roku społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. miała okazję spotkać się ze szczególnym Gościem. Szkołę odwiedził J E ks. Jan Wątroba – Biskup Rzeszowski, który przez dwa dni wizytował Sędziszowską Parafię p.w. Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Biskup odwiedził szkołę w towarzystwie ks. Dziekana Krzysztofa Gaca – Proboszcza tej parafii a do niedawna także nauczyciela Sędziszowskiego Liceum.

Po powitaniu gości przez Dyrektora Szkoły – p. Lucynę Dorobę młodzież zaprezentowała bardzo ciekawy, patriotyczny montaż słowno-muzyczny, dotyczący Patrona Szkoły – ks. Piotra Skargi.

Ksiądz Biskup skierował do pracowników szkoły i uczniów, szczególnie maturzystów, wiele ciepłych słów, zauważając w pracy placówki realizację właściwych działań patriotycznych, wychowawczych i edukacyjnych. Udzielił wszystkim błogosławieństwa. Na pamiątkę pobytu w szkole zostawił w kronice szkolnej wpis:

„Z prawdziwą radością i satysfakcją wchodzę w gościnne progi Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim. Nauczycielom i Pracownikom Szkoły dziękuję za wychowawczy trud, w sposób szczególny za patriotyczną formacje uczniów według najlepszych wzorów.

Zapewniam o modlitwie i z serca błogosławię.”