„Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy” Henryk Sienkiewicz

W dniach 28 lutego – 08 marca 2017 roku odbyły się przesłuchania międzyszkolnego etapu VI Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, do którego zakwalifikowanych zostało 244 uczniów.

W I etapie w eliminacjach szkolnych uczestniczyło 3189 uczniów, z 87 miejscowości, ze 155 szkół województwa podkarpackiego ze wszystkich etapów kształcenia.

Uczestnicy losowali tekst z przeczytanej wcześniej książki i przedstawiali swoją interpretację jurorom. Oceniane były m. in. – dykcja i intonacja oraz płynność i poprawność czytania.

Z dumą informujemy, że I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zajął uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.- Szymon Dorak.

Konkurs zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, a Polskie Radio Rzeszów objęło patronat medialny nad tym przedsięwzięciem.