Wyróżnienie Zasłużony dla Ziemi Sędziszowskiej dla Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

Rada Miejska w Sędziszowie Małopolskim na wniosek Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Pana Bogusława Kmiecia, uchwałą Nr XXX/278/17 z dnia 20 lutego 2017 roku, nadała wyróżnienie Zasłużony dla Ziemi Sędziszowskiej Liceum Ogólnokształcącemu im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. Wręczenie wyróżnienia miało miejsce w dniu 28 lutego 2017, podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp.,  związanej zobchodami 534 Rocznicy Nadania Praw Miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego. Liceum  jako pierwsza jednostka oświatowa z terenu sędziszowskiej gminy została uhonorowana tym zaszczytnym tytułem. Tym samym dzień 28 lutego 2017 roku na stałe wpisał się  historię szkoły.

Ten zaszczytny tytuł to wynik solidnej pracy i osiągnięć wszystkich uczniów i pracowników szkoły, którzy byli i nadal są z nią związani, od  jej założenia w trudnym powojennym czasie w 1945 roku.

Dotychczas,  szkołę ukończyło 5715 uczniów, którzy uczyli się w 190 oddziałach klasowych, a pracowało w niej  236 nauczycieli.

Młodzież w sędziszowskim liceum - bezpiecznej i przyjaznej szkole,  ma możliwość zdobywania wiedzy na wysokim poziomie, nabywania ważnych w dorosłym życiu umiejętności i rozwijania zainteresowań.

Otrzymanie takiego wyróżnienia to wielki zaszczyt i jeszcze większe zobowiązanie do solidnej pracy. To także okazja do podziękowania Radzie Miasta i Panu Burmistrzowi za docenienie osiągnięć  szkoły w ciągu jej 70 lat istnienia.