Dzień Dialogu Międzykulturowego

W piątek 30.09.2016 w LO w Sędziszowie Młp. odbyło się spotkanie młodzieży poświęcone promocji dialogu i różnorodności międzykulturowej poprzez wymiany młodzieży. Wydarzenie to organizowane jest co roku przez wolontariuszy programu AFS w całej Europie i ma na celu zwiększenie świadomości międzykulturowej społeczeństwa. Tematem tegorocznej edycji była „Edukacja międzykulturowa jako droga do przyjaznych relacji w społeczeństwie”.

Z tej okazji uczniowie będący na wymianie AFS w naszym LO: Kira Wheat (USA) i Gianmaria Melissano (Włochy) opowiadali o swoich pierwszych wrażeniach z pobytu w Polsce. Na spotkanie przyjechali również inni zagraniczni uczniowie przebywający w tym roku na wymianie AFS w Polsce: Irem Ülker z Turcji oraz Nicola Farina i Cristian Moretti z Włoch. Wszystkim gościom bardzo podoba się nasz kraj, kultura, kuchnia; największym problemem jest na razie nauka języka polskiego. Uczniowie mają jednak nadzieję, że do końca wymiany zdążą opanować nasz język w stopniu komunikatywnym.