Wolontariat międzynarodowy

Uczniowie LO w Sędziszowie Młp. chętnie angażują się w pomoc potrzebującym osobom, i instytucjom działającym w różnych obszarach społecznych.

Tegoroczna absolwentka Kaja Cabaj wyjechała na całoroczny wolontariat [EVS – European Voluntary Service] do Włoch, do miejscowości Basano del Grappa w pobliżu Wenecji. Podczas wolontariatu będzie uczyć się języka włoskiego i zdobywać doświadczenie w organizacji Adelante Società Cooperativa Sociale działającej w sektorze animacji i edukacji pozaformalnej.

W bieżącym roku szkolnym również organizacja AFS zajmująca się szkolną wymianą międzykulturową korzysta z pomocy wolontariuszy z naszej szkoły: uczennica kl. IIIB Ewelina Golon oraz tegoroczni absolwenci Klaudia Lewkowicz i Miłosz Homa sprawują opiekę nad zagranicznymi uczniami, którzy przyjechali na roczną lub semestralną wymianę do Polski.