FEDERICA DI TERMINE - krótka mowa na zakończenie rocznego pobytu w naszym liceum

-cześć, Jestem Federica i będę tu na rok.

To powiedziałam na początku roku szkolnego 10 miesięcy temu. Wtedy wszystko było dla mnie nowe, inny kraj, inny język, inna kultura, nikogo nie znałam. Nie było łatwo ale na pewno był to najlepszy rok w moim życiu. Tworzyłam moje życie od początku, i wy jesteście częścią tego nowego życia. Dziękuję za każdy uśmiech, każdą chwilę spędzoną razem. Dziękuję mojej nowej rodzinie, która zawsze była przy mnie. Wiem że kochają mnie tak jakbym na prawdę była jej częścią. Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy z cierpliwością i pasją nas uczyli. Ta szkoła, do której chodzą wspaniali ludzie, dla mnie była, jest i będzie najlepsza na świecie. Przez ten rok dużo się zmieniło, ja się zmieniłam, dorosłam. I dzięki Polsce teraz wiem kim jestem. Polska dała mi siłę by iść dalej i spełniać swoje marzenia. Za trzy dni lecę do Włoch, ale moje serce zostanie tutaj.

I teraz mogę powiedzieć "cześć jestem Federica i spędziłam z wami najlepszy rok mojego życia