Nagroda "Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia" Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych

3 czerwca 2016 roku Joanna Jaworek uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odebrała z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla,  nagrodę przyznaną przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych dla najlepszego ucznia Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Taka nagroda corocznie przyznawana jest tylko jednemu najlepszemu uczniowi z każdego powiatu. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas podkarpackich obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, ustanowionego dla upamiętnienia pierwszych, po II Wojnie Światowej wyborów samorządowych. W tym roku dodatkową nagrodą dla nagrodzonych uczniów jest ufundowany przez europosła Stanisława Ożoga wyjazd na kilka dni do Brukseli.

Joanna Jaworek – uczennica klasy 2f wykazuje  szczególne  uzdolnienia  zarówno w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych jak również języków obcych.  Jej wszechstronne zainteresowania znajdują odzwierciedlenie w osiąganych sukcesach podczas udziału w różnych konkursach, olimpiadach, projektach. Jej największe osiągniecia to m.in.:  I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Mistrzowie Statystyki, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Energetycznym, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie „Alchemik”, wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej. Podczas ostatnich wakacji brała udział w realizacji międzynarodowego projektu: City Bound Europe (program finansowany ze środków Erasmus+).

W roku szkolnym 2015/2016 Joanna jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów za najlepszą średnią ocen w szkole.