Sukces dziewczyn z Sędziszowskiego Liceum w finale III Podkarpackiego Konkursu „Mistrzowie Statystyki”.

W piątek, 18 marca br. odbył się finał III Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego "Mistrzowie Statystyki", którego organizatorem jest Urząd Statystyczny w Rzeszowie, a współorganizatorami: Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. W siedzibie WSPiA w Rzeszowie o zwycięstwo w konkursie walczyło 15 dwuosobowych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa, Strzyżowa, Przeworska, Niska, Mielca oraz oczywiście z Sędziszowa Młp.

Nasze Liceum reprezentowały dwa zespoły w składzie:

Zespół I: Aneta Andreasik, Joanna Jaworek (z klasy 2F)

Zespół II: Aleksandra Feret, Marcelina Ziobro (z klasy 2F)

Uczniowie podczas finału mieli do rozwiązania test, przygotowany przez Komisję Konkursową. Na ostateczny wynik składały się punkty zdobyte w pierwszej części konkursu, w której uczniowie przygotowywali infografiki i opowiadania statystyczne (na temat jakości życia w regionie, i fenomenu mojego regionu) oraz punkty zdobyte podczas rozwiązywania testu. Po podliczeniu punktów okazało się, że bezkonkurencyjne okazały się nasze uczennice:

Aneta Andreasik i Joanna Jaworek, które zdobyły pierwsze miejsce.

To kolejny sukces naszych uczniów w tym konkursie. Również w zeszłym roku nasi uczniowie byli najlepsi, zajmując pierwsze i drugie miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, m.in. tabletów, ufundowanych przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty, Gazeta Codzienna Nowiny i Telewizja Polska Oddział w Rzeszowie.