LICEALIŚCI W KRAINIE CZARÓW

(1 głos)

W niedzielę 28 lutego b.r. odbyła się premiera osmego już musicalu w wykonaniu Licealnego Teatru Muzycznego, działającego przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp.. Po pięciu miesiącach ciężkiej pracy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali – najpierw dla swoich rodzin w spektaklu przedpremierowym, potem dla zaproszonych gości w spektaklu premierowym – Alicję w Krainie Czarów. Muzyczne show w wykonaniu licealistów było fantastycznym, barwnym i pełnym napięcia popisem umiejętności aktorskich, wokalnych i tanecznych. Porywające widowisko, będące dziełem blisko pięćdziesięcioosobowej grupy uczniów, okazało się kolejnym sukcesem młodzieży, nagradzanej podczas premierowego występu gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Licealny Teatr Muzyczny, działający przy sędziszowskim ogólniaku, jest formacją uczniowską, która powstała z inicjatywy młodzieży jesienią 2008 roku. Jego debiutancki występ miał miejsce w marcu 2009 r., kiedy to uczniowie zaprezentowali własną interpretację Upiora w operze Andrew Lloyda Webbera. Spektakl okazał się wielkim sukcesem, co zachęciło młodzież do podjęcia kolejnych scenicznych wyzwań. W 2010 r. młodzi artyści zachwycili publiczność widowiskiem zatytułowanym Odnaleźć świt, opartym na kanwie musicalu Taniec wampirów Michaela Kunze i Jima Steinmana. W kolejnych latach młodzież zmierzyła się z Dzwonnikiem z Notre-DameNędznikamiAladynem i Piękną i Bestią. Ostatnie kilka miesięcy uczniowie poświęcili na przygotowanie spektaklu Alicja w Krainie Czarów. Podczas zajęć pozalekcyjnych oraz warsztatów aktorskich, wokalnych i choreograficznych pracowali nad każdym najdrobniejszym elementem widowiska. Efekty tej żmudnej pracy zostały docenione w trakcie premiery spektaklu, która zgromadziła znamienitych gości zaproszonych przez młodzież do wspólnej kontemplacji sztuki. Na widowni zasiedli przedstawiciele wojewódzkich i lokalnych władz oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a także dyrektorzy placówek oświatowych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Publiczność przyjęła spektakl entuzjastycznie, trwającymi kilka minut owacjami na stojąco. Wielkim komplementem dla młodzieży były także wyrazy uznania ze strony Senatora RP – Pana Zdzisława Pupy, Burmistrza Sędziszowa Młp.  – Pana Bogusława Kmiecia oraz Wicestarosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – Pani Bernadety Frysztak. Niedzielna premiera zakończyła się szeregiem zasłużonych pochwał i podziękowań – największe należą się oczywiście samej młodzieży, która po raz kolejny zabrała swą wierną widownię w magiczny świat teatru.

Popisy sceniczne młodzieży z sędziszowskiego ogólnika można podziwiać w MGOK w Sędziszowie Młp. przez cały marzec. Zapraszamy wszystkich na podróż na drugą stronę lustra, gdzie „tylko wariaci są coś warci”. Więcej informacji pod numerem telefonu 17 22 16 112.