Nasza uczennica Klaudia Lewkowicz przeszła do drugiego etapu Olimpiady Języka Hiszpańskiego

Dnia 20 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap zawodów szkolnych Olimpiady Języka Hiszpańskiego, w którym wzięła udział nasza uczennica klasy 3 C Klaudia Lewkowicz.

Zawody I stopnia polegają na napisaniu przez uczniów testu sprawdzającego znajomość materiału językowego na poziomie A2/B1. Znajomość materiału językowego testu nie wykracza poza zakres wskazany w programach nauczania języka hiszpańskiego w szkołach ponadgimnazjalnych. Czas rozwiązywania testu wynosi max. 120 min. Praca jest poprawiana automatycznie drogą e-learningową.

Organizatorem Olimpiady Języka Hiszpańskiego jest Polskie Towarzystwo Neofilologiczne, działający przy Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Al. Niepodległości 4 61-874 w Poznaniu.

Olimpiadę przeprowadza Komitet Organizacyjny przy wsparciu Komitetu Głównego. Przewodnicząca Komitetu Głównego i kierownik organizacyjny jest dr Małgorzata Spychała, sekretarzem dr Leonor Sagermann Bustinza i specjalistą ds. organizacyjnych mgr Justyna Hadaś.

Z dumą informuję, że Klaudia Lewkowicz zakwalifikowała się do II etapu zawodów okręgowych VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego 2015/2016,który odbędzie się 26 lutego 2016 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej - Curie w Lublinie.

Klaudii gratuluję sukcesu, a pozostałych uczniów już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej edycji OJH, która odbędzie się ponownie w listopadzie 2016 roku.

Justyna Misiura