Przyjęcie znaków Światowych Dni Młodzieży w Sędziszowskim Liceum

8 czerwca 2015 roku, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie, naszą szkołę nawiedziły symbole ŚDM tj. Krzyż Papieski i ikona Matki Bożej, przyniesione przez grupę Strzelców sędziszowskiej jednostki oraz parafian z Sędziszowskiego Kościoła Parafialnego pw. Miłosierdzia Bożego. Ta niecodzienna uroczystość rozpoczęła się od okolicznościowego przemówienia Pani Dyrektor Lucyny Doroby, po którym Ksiądz Dziekan Krzysztof Gac skierował do zebranych słowo boże. Nasze czuwanie przy znakach ŚDM trwało około godziny, na które składały się pieśni i wystąpienia przygotowane przez młodzież licealną. Po tym czasie zadumy i powagi społeczność szkolna odprowadziła w atmosferze radości, przy śpiewie piosenek religijnych symbole ŚDM do centrum miasta. Znaki zostały przejęte przez przedstawicieli Zespołu Szkół Technicznych im. prof. K. Olszewskiego i Szkoły Podstawowej nr 2 im. W. Węglowskiego.

Krzyż odwiedzający młodzież wszystkich kontynentów przed kolejnymi Światowymi Dniami Młodzieży odbywającymi się od 1985 roku, przekazał młodym Polski Papież Jan Paweł II zamykając w 1984 roku obchody Roku Jubileuszowego. Skierował do nich wtedy takie słowa „ Umiłowani młodzi, u kresu Roku Świętego powierzam Wam znak tego Roku Jubileuszowego - Krzyż Chrystusa. Ponieście Go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwych wstałym jest ratunek i odkupienie”.