Kolejny wielki sukces uczennicy sędziszowskiego liceum

W dniach 1-2 czerwca 2015 roku w Niepokalanowie odbył się finał XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” pod patronatem JE Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski oraz JE Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w którym wzięła udział, przechodząc wcześniej pomyślnie przez eliminacje szkolne, a następnie diecezjalne, uczennica naszego Liceum, Kamila Bochnak i … odniosła wielki sukces, zajmując drugie miejsce w Polsce.

W finale ogólnopolskim test ze znajomości Księgi Jonasza, Ewangelii św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich pisało 117 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, spośród ok. 30 tysięcy, którzy wzięli udział w tym konkursie na etapie szkolnym. Kamila otrzymała z testu 89,25 pkt. na 90 możliwych i zakwalifikowała się do ścisłego finału, podczas którego w pięknym stylu dała się pokonać, po kilku seriach pytań, rówieśnikowi z diecezji krakowskiej. Pytania na wszystkie szczeble konkursu przygotowywali wybitni bibliści z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nagrodami w konkursie za zajęcie trzech początkowych miejsc były odpowiednio: pielgrzymka do Ziemi Świętej, pielgrzymka do Rzymu oraz wycieczka na Litwę, a także nagrody rzeczowe i indeksy na wymienione uczelnie.

Gratulujemy Kamili i życzymy pełnego niezapomnianych wrażeń pielgrzymowania do Rzymu.