Historia bliższa niż nam się wydaje

Zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami z ciekawej lekcji historii przeprowadzonej w formie gry edukacyjnej „STAN WOJENNY” 25 marca 2015 roku. Uczniowie klas 2c, 2a i 2de wcielili się w rolę opozycji oraz władzy komunistycznej. Obie strony organizowały się pod okiem moderatorów – pracowników IPN z Rzeszowa – do ostatecznej rozgrywki przygotowując strategię na zbliżającą się konfrontację. Uczestnicy przenieśli się do wydarzeń znanych z końca roku 1981. Były aresztowania, przesłuchania, internowania, działalność tajnych współpracowników, narady Komitetu Wojewódzkiego PZPR, zebranie przedstawicieli NSZZ Solidarność, obnażanie afer władzy, przedstawianie postulatów i przygotowywanie strajku. Po zakończonej grze uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawego wykładu o stanie wojennym, wzbogaconego wieloma wątkami z historii naszego miasta. Te interesujące zajęcia odbyły się dzięki stałej współpracy naszej szkoły z następującymi instytucjami: Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie filia w Sędziszowie Młp. oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Zdjęcia autorstwa Pani Małgorzaty Malik.