DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W SĘDZISZOWSKIM OGÓLNIAKU

Sędziszowskie liceum po raz kolejny zaprosiło uczniów  szkół gimnazjalnych z Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Młodzież z gimnazjów odwiedziła nasze liceum 20 marca 2015r. w ramach Dnia Otwartego, który tradycyjnie zaplanowaliśmy na pierwszy Dzień Wiosny.

Zobacz galerię fotografii

Uczniowie ostatniej klasy gimnazjum, którzy wiedzą, że wykształcenie to najlepsza inwestycja, zapoznają się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy, którym zależy na wysokiej jakości kształceniu oraz rozwijaniu indywidualnych uzdolnień i pasji, powinni z uwagą przyjrzeć się ofercie naszego liceum, które, jak co roku, wychodzi naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom współczesnego młodego człowieka.

Jesteśmy szkołą przyjazną dla uczniów; gwarantujemy, że z nami żaden młody człowiek nie będzie się nudził, a nauka stanie się dla niego przyjemnością; wspieramy i rozwijamy talenty, pomagamy każdemu osiągać sukcesy na miarę własnych możliwości.

Na zaproszenie, skierowane za pośrednictwem Państwa Dyrektorów do wszystkich uczniów klas trzecich gimnazjów oraz ich rodziców z terenu Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego, odpowiedziały zorganizowane grupy  uczniów z opiekunami z Wielopola Skrzyńskiego, Iwierzyc, Ostrowa, Zagorzyc Górnych, Niedźwiady, Ropczyc, Sędziszowa Młp. a także z Gnojnicy, Czarnej Sędziszowskiej i Kamionki.

Każda z zainteresowanych grup, oprócz pobytu w budynku szkoły, miała możliwość (w zdecydowanej większości skorzystano z tej propozycji)  obejrzenia musicalu „Piękna i Bestia” przygotowanego w tym roku przez Licealny Teatr Muzyczny, który podczas dwóch seansów przedstawiono przyjezdnym gościom w MGOK w Sędziszowie Młp.

Od godziny 9-tej  do  13-tej na terenie obiektu szkolnego przebywało bardzo wiele osób, oprócz licealistów  prawie 500  gości. Każda z grup  spędziła w liceum średnio 3 godziny, dostosowała się do sugestii gospodarzy i zaplanowanego harmonogramu. Gimnazjaliści zwiedzanie z „przewodnikami” z klas drugich   rozpoczynali zwykle od biblioteki  szkolnej, w której oprócz ekspozycji czytelniczych przygotowana była ciekawa wystawa obrazująca pracę szkolnej gazety LOkomitywa. W salach lekcyjnych goście mieli okazję obejrzeć fragmenty ciekawych lekcji, poznać osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów obowiązkowych i zajęć pozalekcyjnych, prezentowane przez uczniów bądź nauczycieli. Przedstawiano więc zwiedzającym filmy, pomoce dydaktyczne i wystawy. Bardzo interesująco przebiegało spotkanie w pracowni językowej, gdzie gimnazjaliści mieli okazję poznać pracę szkoły w zakresie współpracy międzynarodowej – program COMENIUS, AIESEC, AFS, wymiana polsko-niemiecka, wycieczki zagraniczne, uczestniczyć w konkursie wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych  oraz popróbować przysmaków krajów europejskich. W pracowni chemicznej uczniowie klasy 2f demonstrowali swoim młodszym kolegom ciekawe doświadczenia laboratoryjne a w pracowniach biologicznej i fizycznej pomoce oraz filmy dydaktyczne. Członkowie Licealnego Teatru Muzycznego, szkolnej telewizji PIXELO, Samorządu Uczniowskiego opowiadali swoim młodszym kolegom o  zajęciach w ramach tych organizacji pozalekcyjnych. Przedstawiciele Związku Strzeleckiego STRZELEC prezentowali pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przedstawiali osiągnięcia tej organizacji.

W dwóch pracowniach, przygotowano punkty informacyjne, w których potencjalni pierwszoklasiści poznali ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji na rok szkolny 2015/2016, otrzymali foldery rekrutacyjne.

Gimnazjaliści  sporo czasu spędzili w hali widowiskowo-sportowej, gdzie   przy dźwiękach muzyki,  odbywała się impreza rekreacyjno-sportowa. Wspaniała zabawa połączona z aktywnością fizyczną wynikała z udziału w ciekawych, różnorodnych  konkurencjach – rozgrywkach Body Zorbing  (uczestnicy występowali  w sferycznych kulach), w „skakance drużynowej” czy przeciąganiu liny.  Dużą atrakcją były pokazy sprawności strzeleckich, występ zespołu „Urodzeni bez grawitacji” i podnoszenie ciężarów przez ucznia szkoły – aktualnego mistrza Polski. Z przyjemnością wszyscy włączyli się w wspólny taniec „Belgijka”.

Społeczność szkolna liceum bardzo serdecznie dziękuje Państwu Dyrektorom, Wychowawcom, Nauczycielom Gimnazjów za  umożliwienie swoim uczniom udziału w „Dniu Otwartym” w naszej szkole.