"Mistrzowie Statystyki" w Sędziszowskim Liceum

Druga edycja Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki” rozstrzygnięta. Finał tego przedsięwzięcia odbył się 20 lutego 2015 roku w Rzeszowie, w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Organizatorami konkursu były Urząd Statystyczny w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem II Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki” była  popularyzacja zagadnień i metod badań statystycznych oraz rozwój analitycznego myślenia wśród młodzieży. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły uczniów.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy, polegał na przygotowaniu pracy na jeden z trzech tematów: analiza rynku pracy, ruch to zdrowie oraz portret statystyczny mojej okolicy. Na pracę konkursową składało się opracowanie i przeprowadzenie ankiety, analiza wyników ankiety oraz przygotowanie prezentacji pracy. Wśród 10 zespołów zakwalifikowanych do wojewódzkiego finału znalazły się aż trzy zespoły z Sędziszowskiego Liceum:

Zespół 1– Iwona Ferfecka, Emilia Mucha, Patryk Przydział (praca na temat: „Analizy rynku pracy – gdzie widzisz siebie za 10 lat”)

Zespół 2 – Joanna Andreasik, Aleksandra Olszewska, Katarzyna Wojnarowska (praca na temat: „Ruch to zdrowie”)

Zespół 3 – Aneta Andreasik, Joanna Jaworek, Justyna Kiebała (praca na temat: „Portret Statystyczny mojej okolicy”)

Rozgrywka finałowa polegała na rozwiązaniu specjalnego testu przez zespoły złożone z trzech uczniów. W wyniku zsumowania punktacji otrzymanych z prac oraz testów okazało się, że wszystkie zespoły z naszego Liceum znalazły się w ścisłej czołówce konkursu, zdobywając I, II i IV miejsce.

Wyniki II Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”:
I miejsce – LO Sędziszów Młp: Iwona Ferfecka, Emilia Mucha, Patryk  Przydział
II miejsce – LO Sędziszów Młp: Joanna Andreasik, Aleksandra Olszewska, Katarzyna WojnarowskaIV miejsce – LO Sędziszów Młp: Aneta Andreasik, Joanna Jaworek, Justyna Kiebała

Zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone cennymi nagrodami m.in. tabletami i sprzętem komputerowym. Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kurator Oświaty w Rzeszowie oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.