Lekcja z Isabelle

Isabelle Wydorski to 16-letnia uczennica z Köln (RFN), która przyjechała na rok do SędziszowaMłp., aby w programie AFS uczyć się języka polskiego i poznawać nasz kraj. Isabelle uczęszczając na lekcje w naszym LO chętnie służy też pomocą wszystkim tym uczniom, którzy uczą się języka niemieckiego. Wiadomo powszechnie, że język niemiecki, choć bardzo przydatny, nie jest łatwy do nauki ani pod względem gramatyki ani wymowy. Pod opieką nauczyciela Isabelle prowadziła specjalne lekcje, na których zarówno pierwszoklasiści, Jak i maturzyści mogli sprawdzić znajomość języka niemieckiego, rozumienia ze słuchu i prowadzenia dialogów. Uczniom bardzo spodobała się taka forma nauczania i możliwość kontaktu codziennie w szkole z rodzimym użytkownikiem języka. Nie taki straszny ten niemiecki!