Konkurs tłumaczeniowy "JUVENES TRANSLATORES"

ImageW dniu 28 listopada 2013 r. odbył się w naszej szkole lokalny etap międzynarodowego konkursu tłumaczeniowego „JUVENES TRANSLATORES” przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na ternie Unii Europejskiej. Organizatorem tego konkursu jest Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Konkurs służy propagowaniu nauki języków obcych i zapoznawania młodzieży ze sztuką przekazu.

Jeżeli zgodnie z mottem UE mamy być „zjednoczeni w różnorodności” musimy znać języki obce. Konkurs „Juvenes Translatores”, którego pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku, to ukłon w stronę wszystkich tych, których pasją jest nauka języków obcych. Znajomość języków poszerza horyzonty, umożliwia poznawanie nowych ludzi i innych kultur. A młodym ludziom w przyszłości ułatwi podjęcie studiów i znalezienie pracy w dowolnym miejscu w Europie”.
Image

W konkursie tym nasza szkoła reprezentowana była przez 6 uczniów klas drugich. Byli to: Bartłomiej Stadnik, Filip Kloc (kl. 2AF), Radosław Pieczonka, Patryk Żuczek, Anna Bajorska (kl. 2B) oraz Aneta Szczepan (kl. 2CD). Zadanie konkursowe polegało na dokonaniu przekładu tekstu w zadeklarowanej kombinacji językowej. Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych oceni tłumaczenia i wybierze po jednym najlepszym tłumaczeniu z każdego państwa członkowskiego. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do Brukseli na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się wiosną 2014 r. z udziałem europejskiej komisarz ds. wielojęzyczności.

Image

Uczestnikom konkursu życzymy sukcesów, a wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do nauki języków obcych i dostrzegania korzyści, jakie płyną z ich znajomości.