PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SZKÓŁ W RAMACH PROGRAMU "Szkoła promująca zdrowie - certyfikaty wojewódzkie"

Image4.12.2013 Pani Dyrektor Lucyna Doroba, Pan Profesor Paweł Idzik, przewodnicząca szkoły Małgorzata Bodziany oraz cztery uczennice z klasy 2E - Krystyna Drwal, Weronika Białorucka, Klaudia Kopala i Karolina Kozek - udali się do Rzeszowa na podsumowanie działań szkół w ramach programu "Szkoła promująca zdrowie".

Delegacja Liceum odebrała wojewódzki certyfikat "Szkół Promujących Zdrowie", po czym uczestniczyła w krótkim pokazie zwycięskich prac z kategorii "Bezpieczne wakacje" i "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Konkursu Walki z Rakiem w województwie podkarpackim".

Po poczęstunku opuściliśmy Salę Konferencyjną Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie i wróciliśmy do szkoły.

Image

Nasze Liceum obecnie jest na drugim szczeblu programu Szkół Promujących Zdrowie. Dwa lata temu otrzymaliśmy miano Szkoły Promującej Zdrowie na poziomie powiatowym. Przez ten czas uczniowie i nauczyciele realizowali zadania, które przyniosły efekt w postaci certyfikatu na szczeblu wojewódzkim. Zadania, które zrealizowaliśmy, to między innymi:

Szkolny Dzień Honorowego Krwiodawstwa -WAMPIRIADA, sejmik z okazji 60 rocznicy odkrycia budowy DNA,  wyjazdy na lodowisko oraz na narty, gazetka o cyberprzemocy, Szkolny Dzień Sportu,  wycieczki turystyczno - krajoznawcze i wiele wiele innych.

Image

Kolejnym etapem tego programu jest zdobycie miana Szkoły Promującej Zdrowie na poziomie ogólnopolskim. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej zaprezentować się  i uzyskać kolejny certyfikat.