"Piosenka w Meloniku" z Renatą Przemyk

Image10 lutego b.r. młodzież z naszego liceum wzięła udział w IV Podkarpackim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury. Przesłuchania, które w tym roku zgromadziły ponad 90 uczestników, odbyły się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego. Młodzi artyści prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych (13-15 lat, 16-18 lat, powyżej 19 lat), a ich zmaganiom ze scenom przyglądała się znana polska piosenkarka i kompozytorka Renata Przemyk. Poza nią młodzież oceniały: Magdalena Skubisz, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz Elżbieta Lewicka, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Rzeszów.

Dwudziestoosobowa grupa uczniów z sędziszowskiego liceum przedstawiła widzom fragment naszego nowego musicalu Aladyn, którego premiera przewidziana została na początek marca. Szkołę podczas festiwalu reprezentował Piotr Żurad, wspierany przez chór w składzie: Ewelina Traciak, Aleksandra Niemiec, Emilia Róg, Izabela Skoczek, Natalia Chmiel, Katarzyna Wojnarowska i Patrycja Jeleń.Wokalistom towarzyszyła grupa fantastycznych tancerek: Ewelina Lis, Aleksandra Charchut, Aleksandra Kruczek, Monika Ziobro, Klaudia Lewkowicz, Kamila Krypel, Żaneta Stec, Weronika Białorucka, Ksenia Banaś i Paulina SierakowskaPoza uczniami szkoły w festiwalu udział wzięła także nasza absolwentka, Aneta Rolek, która zaprezentowała się w piosence Wyśniłam sen, znanej z musicalu Nędznicy.

Festiwal był dla młodzieży świetnym sprawdzianem własnych możliwości wokalnych, a także doskonałą okazją do zdobycia nowych doświadczeń oraz spotkania z interesującymi ludźmi. Naszym uczniom gratulujemy fantastycznego występu i życzymy dalszych udanych zmagań ze sceną.