Maturzyści na Targach Edukacyjnych w Rzeszowie

ImageW dniu 5 marca 2014 r. tegoroczni maturzyści z Sędziszowskiego Liceum wzięli udział w IX Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon. Uczestnicy wyjazdu w trakcie zwiedzania mogli zapoznać się z ofertą ponad 100 wystawców, wśród których znalazły się renomowane uczelnie wyższe z całego kraju oraz zagranicy, szkoły policealne, wydawcy edukacyjny, internetowe portale edukacyjne. Zainteresowani uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat egzaminu maturalnego z matematyki, podczas których przedstawione zostały najczęściej pojawiające się typy zadań otwartych na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Psycholodzy natomiast pomagali wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także wyborze zawodu.

Wszystko to na pewno sprawi, że decyzje jakie będą podejmować uczniowie w najbliższym czasie, dotyczące dalszego kształcenia będą bardziej przemyślane i dojrzałe.