"Miłość mi wszystko wyjaśniła"

ImageOd godziny 9:00 zacięcie przygotowujemy się do naszego występu. Gitara już nastrojona, muzycy na swoich pozycjach, dziewczyny ćwiczą głosy, a recytatorzy trenują podawanie mikrofonu… Na długiej przerwie, gdy uczniowie zaczęli się gromadzić na hali widowiskowo-sportowej, uświadomiliśmy sobie, że należy spojrzeć prawdzie w oczy …Odważni jak lwy stanęliśmy przed społecznością szkolną, aby uczcić rocznicę śmierci naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II.

Przedstawienie czas zacząć. „Polski Teolog Karol Wojtyła, służył Bogu i kochał ten piękny świat…”- zabrzmiały słowa pierwszej piosenki w bezkonkurencyjnym wykonaniu uczennic: Kingi, Justyny, Agaty i Kamili. Myślą przewodnią akademii są słowa: „ Miłość mi wszystko wyjaśniła…”, dlatego że to właśnie bezgraniczną miłością papież obdarzył każdego człowieka i dzięki temu żył w głębokiej więzi z Chrystusem. Dla wielu ludzi był ojcem, wskazującym drogę do prawdy, a jednocześnie - bratem, który zawsze jest obok i wspiera w trudnych chwilach. W wierszu, który recytowała Ania z Dagmarą dostrzegamy jak Jan Paweł II jednoczył wszystkich ludzi: „ Miliony wyciągniętych rąk, ku jednej białej postaci. Wspólna modlitwa i wspólny śpiew tysięcy sióstr i braci.” Kasia, Filip, Ania, Ola i Natalia, przytoczyli nam kilka epizodów z życia papieża, uświadamiając w ten sposób jak wielkim był człowiekiem. Na zakończenie rozległa się ulubiona pieśń Ojca Świętego pt.: „Barka” do której zagrali na gitarze - Bartek, na keyboardzie – Michał, na flecie Asia, a na perkusji – Bartek. Na hali jeszcze przez chwilę po zakończeniu panowała cisza. Mówcy byli z siebie dumni, a publiczność oczarowana. W oczekiwaniu na zbliżającą się beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II i w dniu rocznicy Jego śmierci jeszcze mocniej wierzymy, że wciąż jest blisko i spogląda na nas z Domu Ojca.