kredyty bez bik

CITY BOUND BERLIN '2018

Czytany 558 razy

W dniach 4-11.08.2018 szescioro przedstawicieli Liceum Ogolnoksztalcacego w Sedziszowie Mlp. wzielo udzial w miedzynarodowym wakacyjnym spotkaniu młodziezy z cyklu CITY BOUND EUROPE. O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy: 

Karolina Majka i Martyna Paśko (kl. IIc)

City Bound Europe to program łączący młodzież z całej Europy. Dzięki niemu nasza grupa mogła w Berlinie spotkać wspaniałych ludzi z Grecji, Włoch, Czech, Niemiec i Rumunii, poznać ich kultury oraz tradycje. Podczas trwania projektu wszyscy uczyli się współpracy, szacunku i tolerancji. Była to przygoda pełna świetnej zabawy i wrażeń. Przełamaliśmy wiele negatywnych stereotypów o innych narodowościach. Mogliśmy doskonalić posługiwanie się językiem angielskim, spotkanie dało nam też wielką motywację do nauki innych języków obcych!

Błażej Homa (kl. IIa) i Filip Ignaś (kl. IIId)

Program spotkania był bardzo ciekawy, zadania realizowane były zawsze w międzynarodowych grupach, tak więc językiem angielskim musieliśmy posługiwać się przez cały czas. W programie była między innymi gra miejska – okazja do poznawania zabytków oraz historii Berlina, ale też ćwiczenie orientacji w terenie i korzystania z sieci metra czy szybkiej kolei miejskiej; zajęcia w parku linowym – gdzie ważnym elementem była współpraca przy asekuracji i wykonywaniu kolejnych zadań; zajęcia kreatywne jak np. przedstawienia teatralne czy tworzenie filmów.

LIDERZY: Natalia Pałka (studentka anglistyki) i Michał Majka (student ekonomii)

Za nami kilka międzynarodowych projektów w LO, kiedy zbieraliśmy doświadczenie jako uczniowie. Bycie liderem grupy w projekcie międzynarodowym to coś nowego, ciekawe ale też odpowiedzialne zadanie. Trzeba służyć radą i wsparciem dla uczestników, koordynować zadania projektowe, samemu prowadzić zajęcia. Wiele mogliśmy się nauczyć od starszych i bardziej zaawansowanych liderów z innych krajów, staraliśmy się pomagać sobie nawzajem Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej polskiej grupy, uczniowie chętnie brali udział w zajęciach i byli kreatywni, naprawdę, aż miło było patrzeć. Wszyscy zaprzyjaźniliśmy się bardzo i znów, tradycyjnie, ciężko było się rozstać.

Projekt „City Bound Europe” realizowany jest w programie Unii Europejskiej "Młodzież w działaniu”, bazuje na pedagogice przeżyć, wspiera rozwój kompetencji psychospołecznych młodzieży, jak: kreatywność, komunikatywność, własna inicjatywa i dynamizm w działaniu, współpraca w grupie. Umiejętności te, oprócz dobrego wykształcenia i praktycznej znajomości języków obcych bardzo cenione są przez przyszłych pracodawców i przydatne w wykonywaniu każdego zawodu. Nasza szkoła szósty raz wzięła udział w tym programie, mamy nadzieję, że również w przyszłym roku uda się uczestniczyć w CITY BOUND EUROPE.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)