X powiatowy konkurs Zostań mistrzem ortografii

26 września 2012 r. w ramach obchodów  Europejskiego Dnia Języków w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odbył się X Powiatowy Konkurs „ Mistrz Ortografii”. W konkursie udział wzięło prawie czterdziestu uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

W konkursowych dyktandach rywalizowali uczniowie, którzy przyjechali z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach pod opieką p. Edyty Brzyskiej, Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach pod opieką p. Jolanty Kosiak, Zespołu Szkół  im. ks. dra. Jana Zwierza w Ropczycach pod opieką p. Marii Grzesiak oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. pod opieką p. Wojciecha Czubochy.

Konkurs polegał na napisaniu dyktanda ortograficznego z języka polskiego oraz języków obcych - angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Teksty zostały przygotowane przez nauczycieli uczących poszczególnych języków, a w składzie komisji poprawiających prace konkursowe zasiedli nauczyciele uczący języków w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp. oraz przedstawiciele pozostałych szkół ponadgimnazjalnych powiatu.

Zwycięzcami konkursu z poszczególnych języków zostali:

Język polski:

I miejsce: Agnieszka Kozub (Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach)

II miejsce: Monika Ziobro (Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach)

III miejsce: Iwona Kiebała (Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim)

Język angielski:

I miejsce: Aleksandra Ziobro (Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim)

II miejsce: Jakub Kozak (Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim)

III miejsce: Sylwia Adamus (Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach)

Język niemiecki:

I miejsce: Vanessa Wolf (Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim)

II miejsce: Aleksandra Kisiel (Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach)

III miejsce: Karolina Bereś (Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach)

Język rosyjski:

I miejsce: Barbara Wątroba (Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim)

II miejsce: Jadwiga Czerwiec (Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim)

III miejsce: Maciej Paśko (Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim)

Zwycięzcom gratulujemy!

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane z funduszy Rady Rodziców oraz przez wydawnictwa językowe: Express Publishing, Pearson Longman i Nowa Era.

Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy.

Po konkursie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów naszego liceum. Klasa 2d przygotowała i przedstawiła informacje oraz ciekawostki dotyczące Europejskiego Dnia Języków, a także wyrecytowała wiersze w języku angielskim i niemieckim. Następnie odbył się koncert piosenek w językach: polskim, angielskim i rosyjskim, do którego piękną oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z klasy 2b wraz z kolegami z innych klas. Serdecznie dziękujemy za wspaniały występ!

Anna Zawiło

Lubow Ozimbłowska