kredyty bez bik

Rendez vous pierwszaków ze szkołą - gra biblioteczno-szkolna

Dział: Aktualności
Czytany 322 razy

„Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj aktywność.

Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia.”

Janusz Korczak

 

        23 października, w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, biblioteka Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp., po raz czwarty przygotowała dla klas pierwszych grę biblioteczno szkolną Rendez vous pierwszaków ze szkołą. Celem gry było wykazanie się wiedzą o bibliotece, szkole oraz jej patronie w sposób odmienny, w formie zabawy.

Cztery drużyny: Żółci z klasy 1a (Izabela Marć, Anna Kujda, Martyna Głodek), Niebiescy z klasy 1b (Patrycja Ciosek, Jakub Urbański), Zieloni z klasy 1c (Patrycja Sroka, Natalia Kulig, Mateusz Mazan) oraz Czerwoni z klasy 1d (Iwona Piczak, Karolina Pipała, Dawid Gubernak) o godz. 12:35 zmierzyły się z 20 pytaniami przygotowanymi przez organizatorów zabawy, uczniów klasy 2c.

Gracze musieli odnaleźć bazy o tajemniczych nazwach: Buldożerca, Gabinet Plastra, Pokój Map, Żukolec i Kuchnia Patelniaka z pytaniami w kopertach, oraz pytania ukryte w różnych zakamarkach szkoły. Następnie odszukać na nie odpowiedzi na szkolnych korytarzach i w bibliotece w ciągu 20 minut.

Wygrała drużyna, która zdobyła najwięcej punktów. Oto wyniki: Żółci uzyskali 29,5 punku, Czerwoni: 26 punktów, dalej Zieloni 17 punktów i Niebiescy 11,5.

Wszystkim gratulujemy, a ponieważ nie ma pokonanych wszyscy uczestnicy gry otrzymali nagrody pokrzepiające i ciało i duszę.

Pierwszaki bawili się wybornie łącząc przyjemne z pożytecznym. Przygotowując się do zabawy musieli skorzystać ze zbiorów naszej biblioteki, z publikacji dotyczących szkoły i jej patrona.

Prowadzący grę, uczniowie klasy 2c w osobach Szefunio: Jakub Olszewski i jego pomocnicy: Karolina Misiorek, Daria Ogrodnik, Gabriela Świniuch, Katarzyna Pasowicz, Justyna Niewiadomska, Rozalia Plezia i Patryk Kotula dziękują wszystkim biorącym udział w zabawie, a nauczycielom za wyrozumiałość.

Za zdjęcia dziękujemy Kasi Walewskiej - szkolnemu fotografowi.

 

Opiekun: nauczyciel bibliotekarz Elżbieta Skotniczny

Oceń ten artykuł
(4 głosów)