Popołudnie z Tadkiem

Dnia 17.01.2012 r. na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 2f przedstawiali wybrane przez siebie postacie z "Pana Tadeusza". Celem lekcji było utrwalenie wiadomości z lektury Adama Mickiewicza.

Zadaniem uczniów było przygotowanie jak najlepszej charakterystyki postaci, dodatkowo punktowane były rekwizyty i strój. Można było zobaczyć szereg bohaterów m.in. Jacka Soplicę, Hrabiego, Telimenę, Tadeusza, Asesora i Rejenta.. Występujących publiczność klasowa nagradzała gromkimi brawami. Najbardziej podobał się Jacek Soplica (w tej roli Justyna Bezara), Wojski Hreczecha (Natalia Bochnak) oraz Telimena (Monika Pichla). Dzięki lekcji wizerunek postaci, charakterystyka na pewno pozostanie długo w naszej pamięci.

Beata Panek 2f