Nasi Absolwenci odnoszą sukcesy

Sukcesy absolwentów – to powód do dumy każdej szkoły. W tym kontekście Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. ma powody do zadowolenia.

W ciągu 66 lat istnienia, od 1945 roku szkołę ukończyło 5015 absolwentów, którzy uczyli się w 170 oddziałach klasowych.

Z perspektywy tych lat należy zauważyć, że zdecydowana większość absolwentów sędziszowskiego liceum, ukończyła studia wyższe i zajmuje znaczące pozycje w społeczeństwie. Są wśród nich – pracownicy: administracji państwowej i placówek dyplomatycznych; wyższych uczelni; instytucji rządowych i samorządowych; właściciele bardzo dobrze prosperujących, znanych firm prywatnych; pracownicy marynarki wojennej i wojska; lekarze, prawnicy i inżynierowie; prezesi firm państwowych i prywatnych; nauczyciele; księża; politycy m.in. senator RP; pracownicy administracji rządowej w tym były wojewoda podkarpacki.

Solidne wykształcenie i dobre wychowanie zdobyte w tej szkole było i jest przepustką dla jej absolwentów na dalszą drogę życiową.

Obecnie, w obliczu niestabilnej sytuacji na rynku pracy coraz więcej uczniów naszej szkoły ma świadomość, że studia techniczne dają większą możliwość znalezienia satysfakcjonującego zatrudnienia  stąd większe zainteresowanie naszych absolwentów takimi kierunkami.

Uczniowie klas z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki, informatyki, chemii z powodzeniem kontynuują naukę na kierunkach technicznych. Spośród  absolwentów 2011r – najwięcej bo aż 40% podjęło studia w Politechnice Rzeszowskiej (budowa maszyn, inżynieria materiałowa, ochrona środowiska, biotechnologia, marketing i zarządzanie, mechatronika, inżynieria produkcji, informatyka, matematyka z ekonomią, logistyka). Pozostali absolwenci (spośród ponad 85%, którzy podjęli studia) wybrali Uniwersytet Rzeszowski, AGH, Uniwersytety Ekonomiczny, Pedagogiczny, Jagielloński  i Rolniczy w Krakowie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Medyczny bądź UMCS w Lublinie oraz różne Wyższe Szkoły Prywatne i Zawodowe w Rzeszowie, Tarnowie, Krośnie. Kilkoro uczniów studiuje w Warszawie ale też w Bydgoszczy a co ciekawe – jedna absolwentka wybrała studia na kierunku - sinologia w Poznaniu w Wyższej Szkole Języków Obcych a jeszcze inna kształci się w policealnej Szkole Aktorskiej w Krakowie.

Wszystkim absolwentom życzymy wytrwałości w nauce  i ukończenia wybranych przez siebie studiów oraz powodzenia w życiu osobistym. W swojej szkole zawsze  jesteście mile widziani  a więc odwiedzajcie „stare śmieci”.