Zielona Ukraina

W dniu 14 grudnia w naszym Liceum odbyła się prezentacja pt. „Zielona Ukraina”, którą przygotowali uczniowie klasy IIIf  pod opieką nauczycielek A. Kwaśniak i L. Ozimbłowskiej.

Celem było przybliżenie struktury państwowej , kultury i obyczajów państwa, z którym organizujemy Euro 2012. Prezentację przygotowaliśmy w ramach działań zaproponowanych przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach.

Podczas wystąpienia uczniowie zaprezentowali wiadomości dotyczące geografii Ukrainy, ustroju, literatury, tradycji i obyczajów naszych sąsiadów. Aplauz widowni wzbudziła recytacja w oryginale wykonana przez Panią L.Ozimbłowską , „Testamentu” Tarasa Szewczenki, wieszcza Ukrainy. Na zakończenie prezentacji widownia miała okazję spróbować typowo ukraińskiej potrawy- kutii.

Uczniowie klasy IIIf, którzy przygotowali prezentację i materiały:

Magdalena Gruszka, Gabriela Niedźwiedź, Marta Skałuba, Kamil Szela , Małgorzata Świętoń, Anna Tylutki.

Agnieszka Kwaśniak