Kolorowe LO w Sędziszowie!

W grudniu w SĘDZISZOWSKIM LICEUM MŁODZIEŻ WZIĘŁA UDZIAŁ  W PROJEKCIE „ KOLOROWY  ZAWRTÓT  GŁOWY ”
Projekt realizowano w ramach działalności Szkoły Przedsiębiorczości, który to tytuł nasza szkoła otrzymała w roku szkolnym 2010/2011.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z rolą kolorów w życiu codziennym, biznesie. Projekt mobilizował uczniów przy okazji dobrej zabawy do kreatywnego myślenia, rywalizacji, uczył współdziałania i organizacji pracy.

W naszej szkole…
Ojjj niech się każdy o tym dowie
od poniedziałku aż do piątku
w  LO kolorowo było
uczniowie, nauczyciele, pracownicy
z szaf, zakamarków
wyciągali kolorowe
ubrania i się przebierali!
Szkoła promieniała kolorami
od pomarańczowego do fioletu
od koszuli, spodni
do najmniejszego gadżetu!
I tak to cały tydzień
było barwnie i wesoło
W NASZYM LICEUM
Jest zawsze przebojowo!!!

Podsumowanie wyników :
I miejsce  - klasa II E
II miejsce – klasa II F
III miejsce – klasa III A

Najlepsze wyniki w poszczególnych dniach:

PONIEDZIAŁEK – klasa II E
WTOREK – klasa II E
ŚRODA – klasa III A
CZWARTEK – klasa II E
PIĄTEK – klasa III A

Nagrody za zdjęcia otrzymują uczniowie klasy II E i II B

Opinie na temat projektu:

Na ternie naszej szkoły została przeprowadzona sonda na temat akcji „tydzień kolorów”. Uczniowie naszej szkoły odpowiadali na następujące pytania:

Co sądzisz o akcji „ tydzień kolorów” w naszej szkole?
Jak sądzisz czy takie akcje kształtują naszą przedsiębiorczość?
Czy kolor może być odzwierciedleniem charakteru człowieka?

Przedstawiamy oto kilka najciekawszych wypowiedzi:

Barbara

1. Ogólnie akcja jest bardzo interesująca.
2.Uważam, że w pewnym sensie tak, ponieważ klasy się angażują i „docierają „
3.Charakteru nie bardzo, ale raczej określa emocje jakie mamy w danym dniu.

Agata i Karolina

1. To bardzo fajne przedsięwzięcie, szkoda tylko, ze zbyt mało osób bierze w nim udział.
2. Tak. W pewien sposób integruje klasy, które działają wspólnie w danym celu.
3. Myślę, że może trochę – po części. Jednak nie zawsze i nie jest to regułą i można to potraktować z przymrużeniem oka 

Ola i Klaudia

1. Jest spoko. Najbardziej podobał nam się kolor żółty bo wszyscy wyglądali jak banany ;p
2. Oczywiście.
3. Myślimy, że tak ale bardziej kolor wybierany samemu odzwierciedla charakter.

Kinga

1. No nie widać ! Przecież jestem kolorowa! 
2. Tak.
3. No nie wiem ja ubieram się od zależności mojego nastroju.

Oto magia kolorów z "przymrużeniem oka"

PONIEDZIAŁEK – KOLOR POMARAŃCZOWY
Osoba lubiąca ten kolor jest: ciepła, serdeczna i towarzyska, a do tego obdarzona niepospolitym wdziękiem. Ma skłonność do wybujałej zazdrości. Bywa geniuszem finansowym.
Każdy chciałby mieć przyjaciela z taką aurą. To wspaniali ludzie, mili, opiekuńczy i radośni, otwarci, zawsze chętni do pomocy i współpracy. Szybko nawiązują przyjaźnie i potrafią je pielęgnować latami. Każdy dobrze się czuje w ich towarzystwie. Panują nad własnymi emocjami.

WTOREK – KOLORY CZERWONY I BIAŁY
Osoba lubiąca te kolory jest: dużo wymaga od życia i dokładnie wie, czego chce. Najczęściej  osiąga postawione przed sobą cele.  Jest z gatunku odważnych realistów. Kocha władzę . Lubisz dominować. Kocha ludzi.
Kolor czerwony to kolor ludzi dynamicznych, nastawionych na cel i mających energię, aby go osiągnąć. „Czerwoni” to urodzeni przywódcy, dążą do osiągnięcia życiowych sukcesów. Robią to niezwykle skutecznie. Nierzadko zajmują odpowiedzialne stanowiska, są stworzeni do kierowania zespołem. Mają charyzmę i elektryzującą osobowość.

ŚRODA – KOLOR ŻÓŁTY

Osoba lubiąca ten kolor jest  człowiekiem otwartym. Ma wiele różnorodnych zainteresowań. Lubi życie aktywne, wciąż goni za czymś nowym. Nigdy nie zadowala się tym, co już osiągnęła.
Nadążyć za kimś z taką aurą to prawdziwa sztuka. Żółci są za szybcy, zbyt śmiali i wyrastają ponad przeciętność. Ich energia i entuzjazm są zaraźliwe. Chętnie się uczą nowych rzeczy, byle nie za dużo naraz, bo równie szybko się nudzą. Są niezwykle towarzyscy i potrafią rozmawiać na każdy temat – nawet, gdy się na nim nie znają. Często podziwiani, wręcz uwielbiani, ale bywają też irytujący. Kreatywność to ich mocna strona.

CZWARTEK – KOLOR ZIELONY

Osoba : Liczą się dla niej intuicja i uczucia. Ma bardzo rozwinięty instynkt rodzinny i zawsze można się na jej wesprzeć. Przez całe życie dąży do zdobycia poczucia bezpieczeństwa, bo tylko wtedy, gdy je wreszcie zdobędzie, będzie naprawdę szczęśliwa.
To kolor spokoju i przyrody. Taki jest też potencjał „zielonych”. Lubią spokój, a wielu z nich obdarzonych jest zdolnościami uzdrawiania. Jednak barwa ta nie jest jednoznaczna, z jednej strony oznacza łagodność i przyjacielskość, z drugiej często zdradza przesadną nieugiętość charakteru. Nasycona zieleń jest charakterystyczna dla ludzi dobrych, chętnych do pomocy. Spotyka się ją u lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli.

PIĄTEK – KOLOR FIOLETOWY

Osoba lubiąca ten kolor: Trudno ją przejrzeć, bo zupełnie świadomie otacza się aurą tajemniczości. Tak naprawdę ma po prostu problem z nawiązywaniem  kontaktów z otoczeniem, trudno  jej okazywać innym serdeczności, miłości, nawet wtedy, gdy te uczucia wręcz ją rozsadzają.
Nie przez przypadek to kolor biskupi. Fioletowa aura pokazuje rozwój duchowy, zdolność do nauczania innych i możliwość przeżycia oświecenia. Zmienia się także ich życie, dzięki czemu osiągają spokój i poczucie, że odnaleźli swoje miejsce na Ziemi. Fiolet wpadający w purpurę jest symbolem duchowości.

Koordynatorzy projektu: mgr Marta Lalicka – Saj, mgr Iwona Flis
Autor artykułu i wiersza: Marta Magdoń