Etap finałowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Wyróżniony

16 czerwca 2021 r. w Centrum Transferu Wiedzy na terenie Kampusu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbył się etap finałowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, na który zostali zaproszeni uczniowie naszego liceum – finaliści konkursu.

Ela Drzymała – uczennica  pani prof. Anny Bednarz, Bartłomiej Kujda – uczeń pani prof. Alfredy Trzyny i  Kacper Drozdowski – uczeń pani prof. Lucyny Doroby. Opiekę nad uczniami sprawowali pan dyrektor Jan Flisak oraz pani prof. Anna Bednarz.

Celem konkursu był  rozwój sprawności logicznych u młodzieży oraz popularyzacja wiedzy  o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.

Uczniowie uczestniczyli w sesji wykładowej o następującej tematyce:

• Marek Lechniak – Czy schizofrenik myśli logicznie?
  • Andrzej Zykubek – Homo sapiens neanderthalensis
  • Piotr Lipski – Co ma logika do przewidywania przyszłości?

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, gratulacje i okolicznościowe  dyplomy finalistów IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.