Sukces na olimpiadzie Zwolnieni z Teorii Wyróżniony

(1 głos)

22 czerwca odbyła się uroczysta gala w formie on-line olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Izabela Jurzecka oraz Marcelina Kazała oraz absolwent Michał Guzior. Zrealizowali oni projekt społeczny pt. „Topię się”, który poruszał problemy chorób psychicznych, takich jak depresja u młodzieży. Punktem kulminacyjnym działań realizowanych przez uczniów było nakręcenie krótkometrażowego filmu, który został zaprezentowany m.in. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Wśród innych zadań zrealizowanych w ramach olimpiady należy wymienić: zorganizowanie spotkania z panią psycholog oraz nawiązanie współpracy z poradnią Psychologiczno –  Pedagogiczną w Ropczycach, która zaowocowała m.in. przeprowadzeniem cyklu spotkań psychoedukacyjnych z uczniami naszej szkoły.

Żeby zakwalifikować się do finału należało spełnić wiele wymagań zarówno merytorycznych jak i formalnych. Trzeba zaznaczyć, że nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tej olimpiadzie co powoduje, że awans do etapu centralnego należy uznać za jeszcze większy sukces. Nie byłoby go, gdyby nie zaangażowanie młodzieży. W końcowej klasyfikacji nasza placówka uzyskała 13 miejsce w województwie podkarpackim. Składamy podziękowania Staroście Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiemu panu Witoldowi Darłakowi, Burmistrzowi Gminy Sędziszów Małopolski panu Bogusławowi Kmieciowi oraz Dyrektorowi Liceum panu Janowi Flisakowi, na których pomoc młodzież mogła liczyć od samego początku realizacji projektu.