Spotkanie CITY BOUND PRAGA’ 2021 Wyróżniony

Spotkanie CITY BOUND PRAGA’ 2021

W sierpniu 2021 troje uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. wzięło udział w międzynarodowym  spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE.  Była to okazja do poznania pięknego miasta, do komunikacji w języku angielskim, wzmacniania samodzielności,  kreatywności, współpracy w grupie, ale nade wszystko do zawarcia nowych przyjaźni z rówieśnikami z Czech, Niemiec, Hiszpanii i Włoch.

O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy: Patrycja, Basia i Brian, uczniowie kl. IIIE:

„Wyjazd był niesamowitym  przeżyciem. Praga to cudowne miasto, wspaniali nowi koledzy, wiele atrakcji, bardzo intensywny  program;  komunikowaliśmy się cały czas po angielsku, ale też nauczyliśmy się wielu słów w innych językach. Podczas wieczoru międzykulturowego poznaliśmy dania, ciekawostki kulturowe, a nawet łamańce językowe z innych krajów.

Była to też okazja dla nas do zaprezentowania naszego kraju: polskiej kultury, tradycji, kuchni, słynnych Polaków i polskich wartości. Świetnym pomysłem były warsztaty graffiti, wszystkim bardzo się  podobały, tworzyliśmy też krótkie filmy oparte na praskich legendach. Spotkanie wiele nas nauczyło i zostanie w naszej pamięci na zawsze.”

Projekt „City Bound Europe” realizowany jest w ramach programu UE Erasmus+ przez niemiecką organizację Fahrten Ferne Abenteuer. Projekt bazuje na pedagogice przeżyć, wspiera rozwój kompetencji psychospołecznych młodzieży, jak: kreatywność, komunikatywność, własna inicjatywa i dynamizm w działaniu, współpraca w grupie. Umiejętności te, oprócz dobrego wykształcenia i praktycznej znajomości języków obcych bardzo cenione są przez przyszłych pracodawców i przydatne w wykonywaniu każdego zawodu. Nasza szkoła ósmy raz wzięła udział w tym programie, mamy nadzieję, że również w przyszłym roku uda się uczestniczyć w CITY BOUND EUROPE.