Dzień Walki z Otyłością Wyróżniony

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością, która należy do chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Ta poważna choroba odbiera nam nie tylko poczucie własnej wartości, ale i zdrowie, zwiększając ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, nadciśnienia, miażdżycy, a nawet nowotworów. W związku z tym , 21 października uczniowie klasy 3H wraz z panią wicedyrektor Agnieszką Kędziorą- Śmiałek i panią profesor Anną Marć, wzięli udział w ciekawym wykładzie poprowadzonym przez panią Annę Rak-dietetyka z Polskiego Centrum Dietetycznego, ,Projekt Zdrowie" na temat nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży( już co piąte dziecko w Polsce ma problem z nadmierną masą ciała). Pani dietetyk zwróciła uwagę na przyczyny rozwoju otyłości oraz znaczenie kształtowania właściwych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Przedstawiła także ważne zasady profilaktyki, do których należą codzienna aktywność fizyczna i odpowiedni sposób odżywiania się. Zasady te z powodzeniem możemy stosować w naszym życiu. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali przepisy na dietetyczne dania oraz zalecenia dotyczące zdrowego żywienia. Serdecznie dziękujemy pani Annie Rak za ciekawą prelekcję.