Powiatowy Punkt Konsultacji i Wsparcia „Antyhejt” dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

We współpracy ze Starostwem Powiatowym  w Ropczycach i Komendą Powiatową Policji w Ropczycach Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców uruchomiło Powiatowy Punkt Konsultacji i Wsparcia „Antyhejt” . Konsultacje będą prowadzone od 16 października do 15 grudnia 2017 w Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach przy ul. Konopnickiej 5.

Głównym celem zadania jest wsparcie działań na rzecz bezpieczeństwa poprzez przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochronę dzieci i młodzieży, a także edukację przeciwdziałającą hejtowi i wspierającą właściwe postawy młodych mieszkańców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Projekt realizowany jest w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

AntyHejt.pdf