Sędziszowska Licealistka z Nagrodą Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia

23 maja 2015 roku Kamila Bochnak z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odebrała z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla,  nagrodę przyznaną przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych dla najlepszego ucznia Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Taka nagroda corocznie przyznawana jest tylko jednemu najlepszemu uczniowi z każdego powiatu.

Kamila Bochnak – wykazuje  szczególne  uzdolnienia  zarówno w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych jak i humanistycznych.  Jej wszechstronne zainteresowania i zdolności potwierdzone są wieloma sukcesami, już w klasie drugiej Liceum  uzyskała indeks na studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Kamila osiągała sukcesy w wielu konkursach, olimpiadach i projektach jej największe osiągnięcia to m. in.: Finał XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, IV miejsce w Diecezjalnym Etapie XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, udział w Wojewódzkim Etapie Ogólnopolskiego Konkursu i Olimpiady ,,Losy żołnierza  i dzieje oręża polskiego”, udział w projekcie COMENIUS i Polsko-Niemieckiej Wymianie Młodzieży, udział w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „LWIĄTKO 2014” oraz Powiatowym Etapie Podkarpackiego Konkursu Matematycznego  im. Franciszka Lei, udział  w Diecezjalnym Etapie XXV Olimpiady Teologii Katolickiej w Rzeszowie, II miejsce w Etapie Diecezjalnym XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej oraz kwalifikacja do Finału Ogólnopolskiego.

Uzyskując najwyższą na zakończenie nauki w szkole średnią ocen otrzymała tytuł  Najlepszego z najlepszych  - Primus Inter Pares oraz statuetkę PIOTR, w szkolnym plebiscycie dla ucznia z najwyższymi wynikami w nauce.

Kamila – tegoroczna maturzystka, z sympatią wspomina trzyletni pobyt w Liceum, jak sama mówi „ Sędziszowskie Liceum  dało mi możliwość zdobywania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań. Moja przygoda z tą szkołą rozpoczęła się w 2012 roku, gdy zdecydowałam się wybrać klasę o profilu matematyczno-fizycznym. Nigdy tego wyboru nie żałowałam, klasa okazała się bardzo sympatyczna, a lekcje były prowadzone w ciekawy sposób.  W każdym konkursie, w którym wzięłam udział, byłam wspierana przez nauczycieli. Możliwości, które otworzyła przede mną nasza szkoła, przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania. Uczestniczyłam w projekcie „Gastronomic Wonders through Europe” i spędziłam na Litwie niezapomniany tydzień. Miałam okazję poznać tradycyjne potrawy litewskie oraz zwiedzić Wilno. Wymiana międzynarodowa nauczyła mnie otwartości na inne kultury i uświadomiła, jak bardzo ważna jest znajomość języków obcych. Jednak to nie wycieczki szkolne i wymiany międzynarodowe, ale zwykłe, szare dni nauki tworzyły tę niezwykłą atmosferę, która każdego dnia panowała w szkole. Zawsze będę mile wspominać moją klasę oraz wspaniałe grono pedagogiczne, które nie tylko przekazuje potrzebną wiedzę, ale przede wszystkim wpaja najważniejsze wartości, jakimi należy kierować się w życiu”.

W roku szkolnym 2014/2015 Kamila pobierała również Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepszą średnią ocen w szkole.