Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015!

Odświętne stroje, uroczysty nastrój, zaproszeni goście, wykonywane zdjęcia – w takich okolicznościach odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego w sędziszowskim liceum. O godzinie ósmej społeczność szkolna zebrała się w Kościele Parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego na sędziszowskim „Trójkącie”, gdzie ks. Proboszcz Krzysztof Gac i nowy Katecheta Grzegorz Chmielowski, odprawili Mszę Świętą w intencji uczniów i pracowników liceum.

W szkolnej hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości Dyrektor Szkoły Lucyna Doroba powitała gości, grono profesorskie, pracowników szkoły i uczniów. W ciepłych słowach zwróciła się do poszczególnych roczników: pierwszoklasistów, którzy może nieco z obawą przekroczyli próg nowej szkoły, uczniów klas drugich rozpoczynających intensywny czas pracy i nauki przedmiotów rozszerzonych oraz oczywiście maturzystów dla których czas będzie biegł szczególnie szybko i niebawem będą odliczać dni do próbnej matury, tradycyjnej studniówki i do maja, kiedy rozpocznie się egzamin dojrzałości w nowej już formule. Społeczności szkolnej przedstawili się uczniowie, którzy korzystają z międzynarodowej wymiany AFS. W ramach realizacji tego projektu w sędziszowskim liceum będą się w bieżącym roku uczyć dwie uczennice – Izabel z Niemiec i Maria z Włoch, natomiast nasz uczeń Miłosz wyjedzie na pół roku do Garmisch-Partenkirchen w Niemczech.

Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego – p. Stanisław Ziemiński życzył nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom udanego roku szkolnego. Aby nauczyciele potrafili odkrywać przed młodymi ludźmi drogi prawdy, dobra i piękna oraz przygotowali ich do egzaminów otwierających im start w dorosłe życie.

W dalszej części Wicedyrektor Szkoły Halina Szela przypomniała efekty działalności edukacyjnej szkoły i wyniki matur, bowiem wśród majowych statystyk maturalnych z wielu przedmiotów nasza młodzież uzyskała ponadprzeciętne rezultaty. Następnie zaprezentowała grono profesorskie, z przydziałem obowiązków dydaktycznych i wychowawczych.

Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną, która podobnie jak wystąpienia przedmówców nawiązywała do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku.