kredyty bez bik

"PORANKI Z NIEPODLEGŁĄ" w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

Dział: Aktualności
Czytany 357 razy

Odpowiadając na zaproszenie Pary Prezydenckiej od 13 kwietnia 2018 roku, rozpoczęliśmy „Poranki z Niepodległą”. Co poniedziałek i piątek, przez szkolny radiowęzeł, przez kilka minut na drugiej lekcji, wsłuchujemy się we fragmenty ważnych i cennych utworów w dziejach naszej literatury.

Dzieła pochodzą z listy 44 tekstów Antologii Niepodległości ogłoszonej na stronie Prezydenta na 100-lecie odzyskania przez Polskę wolności. Niosą szczególny przekaz, mają swoją historię, która jest ściśle związana z losami naszego narodu. Świadomi, jak zaznaczyła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, „…że w XXI wieku to właśnie nasza narodowa literatura jest źródłem naszej duchowej siły, a także najważniejszym spoiwem naszej wspólnoty”, rozpoczęliśmy „Poranki z Niepodległą” fragmentem Starej baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego. W rolę lektorów wcielają się uczniowie klas pierwszych i drugich oraz nauczyciele.

Lista 44 tekstów Antologii Niepodległości na 100-lecie odzyskania przez Polskę wolności znajduje się na stronie Prezydenta RP: www.prezydent.pl / Narodowe Czytanie/ Antologia Niepodległości.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)